Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav pareizi likt vienlīdzības zīmi starp PSRS un Krieviju

Dažu Eiropas valstu pieeja, liekot vienlīdzības zīmi starp Krieviju un PSRS, nav pareiza, un tā tikai traucē Krievijas un Eiropas Savienības (ES) savstarpējām attiecībām, sestdien starptautiskajā konferencē «Baltijas forums» uzvēra Krievijas Valsts domes deputāts Andrejs Kļimovs.

Pēc politiķa domām, Krievijas un ES attiecības varētu attīstīties pēc diviem scenārijiem. Viens no tiem paredz, ka Krievija nākotnes perspektīvā kļūs par ES sastāvdaļu. Taču šīs scenārijs, pēc Kļimova domām, vairāku iemeslu dēļ ir mazticams.

Kļimovs uzsvēra, ka patlaban Krievijas pievienošanās ES nav paredzēta nevienā Krievijas un ES oficiālajā dokumentā. Tāpat Krievijas uzņemšana ES ir mazticama tāpēc, ka Eiropa izjūt bailes par Krievijas pievienošanos šai organizācijai, jo tad tās robežas stiepsies no Lisabonas līdz Vladivostokai.

Līdz ar to Krievijas un ES attiecības, pēc Valsts domes deputāta domām, visticamāk, attīstīsies pēc otrā scenārija, kas paredz Krievijas un ES ciešu sadarbību. «Faktiski jau tagad Krievija ir integrēta Eiropā, jo mūsu valstī aptuveni 90% iedzīvotāju ir kristieši, bet krievu valodas pamatā ir grieķu alfabēts,» teica Kļimovs.