Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TB/LNNK: Minoritāšu aizsardzības konvencijas ratifikācija nav latviešu tautas interesēs

Saeimā ratificētā Eiropas padomes vispārējā mazākumtautību tiesību aizsardzības konvencija ir plaši attiecināma uz dažādām iedzīvotāju grupām, tāpēc šis dokuments nav latviešu tautas interesēs, teikts apvienības «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) domes sestdien pieņemtajā paziņojumā.

Jau ziņots, ka Saeima šonedēļ pēc ilgām politiskajām debatēm un vairāku pārtraukumu izsludināšanas ar 64 deputātu balsīm «par» nolēma ratificēt vispārējo mazākumtautību tiesību aizsardzības konvenciju.

«Tēvzemieši» uzskata, ka pieņemtā konvencija «dod plašas iespējas Latvijai naidīgiem spēkiem izvirzīt neskaitāmas pretenzijas pret latviešu tautai būtiskiem likumiem».

«Šo pretenziju rezultātā Latvijā var turpināties Latvijai nedraudzīgo spēku spiediens, kas izpaustos bezjēdzīgu mītiņu, demonstrāciju un piketu organizēšanā un dažādu provokāciju rīkošanā,» uzver TB/LNNK dome.

Tāpat apvienības domes sēdē tika uzvērts, ka Latvijas politiķi nav nopietni ņēmuši vērā daudzu Eiropas Savienības (ES) valstu piemēru, kas nav ratificējušas konvenciju vispār, vai arī ratificējušas ar daudz stingrākām atrunām nekā tagad Latvija. «Kļūda bija parakstīt šo dokumentu, kas tika izdarīts vēl «Latvijas ceļa» valdības laikā,» šodien TB/LNNK domes sēdē atzīmēja apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīblats.

TB/LNNK priekšsēdētājs Jānis Straume arī atzīmēja, ka koalīcijas partiju rīcība dokumenta izskatīšanas gaitā Saeimā ir bijusi nožēlojama. «Sasteigtie mēģinājumi par katru cenu pieņemt konvenciju tieši 26. maijā radīja plenārsēdē neaprakstāmu haosu un neizpratni, kas atsaucās uz pieņemtā likuma par Konvencijas ratifikāciju pamatbūtību,» teikts apvienības domes paziņojumā.

«Šī konvencija un notikumi pa to būs mūsu partijas, kā arī visas sabiedrības uzmanības lokā,» atzīmēja Straume, piebilstot, ka jau tuvākajā laikā Latvija varētu izjust sekas no šī dokumenta ratificēšanas.