Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP un JL nav vienprātības par samazinātās PVN likmes piemērošanu pārtikai

Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Atis Slakteris neatbalsta partijas «Jaunais laiks» (JL) pārstāvja, Ekonomikas ministra Krišjāņa Kariņa ierosinājumu pārtikas produktiem piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto 5% likmi, jo tas būtiski samazinātu ieņēmumus valsts budžetā, nenesot iecerētos labumus.

Pēc Slaktera domām, diskusija par PVN likmes samazināšanu pārtikas un lauksaimniecības produktiem ir nokavētā — to uzsākt varēja vairākus gadus atpakaļ, kad tirgū bija liels «pelēkais sektors» un kad nebija izveidoti lielveikalu tīkli.

Toreiz tas būtu veicinājis nodokļu iekasēšanu, bet šobrīd situācija ir daudz labāka un no PVN nodokļa valsts budžets iegūst lielas naudas summas, sarunā ar aģentūru LETA norādīja Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs.

Inflāciju PVN samazināšana pārtikai neietekmētu — palielinātos ražotāju un tirgotāju peļņas daļa, nevis kristu cenas, uzskata Slakteris, kurš Kariņa priekšlikumu nosauca par populistisku.

Politiķis bija ļoti skeptisks par to, vai TP ministri varētu atbalstīt šo ierosinājumu, ja tas nonāktu līdz izskatīšanai valdībā.

Kā ziņots, lai samazinātu inflācijas spiedienu, Ekonomikas ministrija (EM) rosinās pazemināt PVN likmi pārtikai līdz 5%, iepriekš paziņoja Kariņš.

Darba grupa, kas izvērtē inflācijas tendences, secinājusi, ka inflācijas spiediena samazināšanai vēl uz gadu varētu atlikt arī PVN ieviešanu apkurei, tomēr par efektīvāku tiek uzskatīta PVN samazināšana pārtikai, kas, pēc EM aprēķiniem, varētu pazemināt inflāciju par vairāk nekā diviem procentpunktiem.