Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie Klapkalnciema jūrā iepūš laivu ar trim cilvēkiem

Svētdien pēcpusdienā 250 metrus no Klapkalnciema jūrā tika iepūsta, iespējams, zagta laiva, kurā atradās trīs cilvēki, kas saviem spēkiem nespēja tikt krastā, aģentūru LETA informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību virsniece Vita Ļebedeva.

Cilvēki pēc palīdzības vispirms vērsās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma nodaļā, kas glābšanas darbiem piesaistīja Jūras spēku Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru.

Lai palīdzētu atpūtniekiem, no Rīgas uz notikumu vietu tika izsūtīts Krasta apsardzes kuģis «Gaisma», turklāt Gaisa spēku meklēšanas un glābšanas helikoptera «Mi-8 MTV 1 LAF 101» komandai tika dots rīkojums būt paaugstinātā gatavībā.

Pēc neilga laika Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs no Tukuma VUGD saņēma informāciju, ka vietēji Klapkalnciema zvejnieki jau ir nogādājuši cilvēkus krastā, tomēr laiva vēl atradās jūrā, tāpēc Krasta apsardzes kuģa «Gaisma» apkalpe turpināja ceļu.

Pietuvojoties jūrā iepūstai laivai, «Gaismas» apkalpe ziņoja, ka blakus ir redzama vēl viena laiva, kas aizvilka atpūtnieku laivu uz Ragaciemu.

Informācija par jūrā iepūstās laivas īpašniekiem glābējiem nav skaidra, tāpēc radušās aizdomas, ka tā bijusi zagta. Apstākļu noskaidrošanai Krasta apsardzes dienests informāciju par atpūtnieku laivu nodevis Tukumu rajona policijai.

Ņemot vērā minētos apstākļus, Krasta apsardzes dienests aicina visus negadījuma lieciniekus zvanīt Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram pa trauksmes tālruni 7323103 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa avārijas tālruni 112.