Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai viegli būt vīrietim? 1. Vakara sākums

Uz šo jautājumu lielākā daļa sieviešu nevilcinoties atbildētu: «Protams!» Un pamatotu to ar tradicionālo izpratni par vīrieša lomu attiecību veidošanā: parasti tieši vīrietis ir tas, kurš iepazīstas, izvēlas, viņš it kā ir brīvāks u. tml.

Bet vai tā tiešām ir? Amerikāņu rakstniece Sāra Šīhena nolēma veikt interesantu eksperimentu — vārda tiešā nozīmē pabūt vīrieša ādā.

Simpātiskā blondīne pēc rūpīga darba pārtapa ne mazāk simpātiskā džekā: tumša vaigubārda, ūsas, modernā bārdiņa efektīgi izceļ balināto matu toni, krūtis tiek rūpīgi nosaitētas, bet virs tām vietu ieņem vīrišķīgs, cirtains apmatojums.

Lai pilnībā iejustos tēlā, Sāra uzliek arī falloimitatoru. Un jaunizceptais čalis dodas izklaidēties. Pirmajā brīdī māc tīri sievišķīga nedrošība, ka visi pamanīs viltojumu. Sāra baidās, ka viņu nodos sievišķīgais dibens. Iekārtojusies pie bāra letes, viņa gaida draugus un nervozēdama pasūta kokteili pēc kokteiļa.

Pirmais secinājums: vīrietis bez kompānijas parasti jūtas diezgan neērti un automātiski ķeras pie glāzītes kā līdzekļa spriedzes noņemšanai.

Kad ierodas draugi (kuri zina par viņas spēlīti), Sāra šajā puišu bariņā jūtas brīvi un jautri. Taču pārbaudījums tikai tagad sākas.

Sāra ir tiktāl iedzīvojusies vīrieša ādā, ka spēj uzlūkot klātesošās meitenes ar viņa acīm: «Jebkura sieviete lika manai elpai aizrauties. Tā bija viņas īpašā vara, spēja būt seksīgai, neko nedarot. Tikai tobrīd sapratu, cik ļoti man tās pietrūkst.»

Pārsteidzoši, bet meitenes vairāk uzmanības pievērš «viltus vīrietim», nevis īstajiem puišiem. Taču, izrādās, arī pastiprināta sieviešu interese ne vienmēr vīrieti iedrošina.

«Es cītīgi cienāju meitenes ar dzērieniem, kā jau vīrietim pienākas, taču pēkšņi sapratu, ka daru tieši to, par ko vienmēr esmu nosodījusi savus vīriešu kārtas draugus. Es nespēju saņemties drosmi, lai sāktu sakarīgu sarunu, jo baidījos, ka sieviete mani atraidīs, vēl trakāk — es pat sajutu bailes no viņu tuvošanās mēģinājumiem. Meiteņu brīvā uzvedība mani biedēja.

Cik ātri bijām nokļuvuši mainītās lomās — kā sieviete es labprāt spēru pirmo soli, lai iepazītos, un nekad nespēju saprast vīriešu bailīgo, nedrošo reakciju. Bet tagad, pēc visām skaļajām runām par vīriešu gļēvumu un sievišķību, es uzvedos tieši tāpat.

Vienīgais, ko spēju — joprojām uzsaukt viņām glāzi pēc glāzes. Un man radās visai pamatotas aizdomas, ka tieši tāds arī ir šo meiču nolūks — tikt pie bezmaksas dzeramā. Mēs dejojām, flirtējām, pat iegājām ātrā foto kabīnē nobildēties.

Jutu, ka nervozi paklausu katrai mazākajai meiteņu kaprīzei. Tikai tagad es pa īstam sapratu, cik liela ir sievietes seksuālā vara,» tā par saviem piedzīvojumiem stāsta Sāra.

Vakara nobeigums — rīt.