Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atstāj spēkā lēmumu par atteikšanos no apsūdzības «Līvu» avārijas lietā

Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāja Žanna Cipruse atstājusi spēkā Daugavpils rajona prokuratūras virsprokurora Artura Lietavnieka lēmumu par atteikšanos no apsūdzības rokgrupas «Līvi» dalībnieka Ainara Virgas krimināllietā.

Kā aģentūrai LETA norādīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa, tiesai, visticamāk, būs jālemj par lietas izbeigšanu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Daugavpils tiesā, turpinot skatīt ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā apsūdzētā rokgrupas «Līvi» dalībnieka Ainara Virgas lietu, prokurors atteicās uzturēt apsūdzību.

Tiesā aģentūrai LETA paskaidroja, ka sakarā ar šo prokurora lēmumu lietas izskatīšanā pasludināts pārtraukums uz 72 stundām. Šajā laikā tiesa par izveidojušos situāciju ziņoja Latgales tiesu apgabala virsprokuroram, kuram bija jālemj, vai pieņemt prokurora lēmumu vai nozīmēt lietas izskatīšanai jaunu prokuroru.

Lietavnieks, kas lietas izskatīšanas laikā aizvietoja savu pašlaik atvaļinājumā esošo kolēģi Aldi Sitņiku, aģentūrai LETA skaidroja, ka šādi rīkojies tāpēc, ka uzskata — apsūdzības uzturēšanai neesot savākts pietiekami daudz pierādījumu.

Jau ziņots, ka 2003. gada 26. jūnijā Daugavpils rajonā, avarējot Ainara Virgas vadītajai automašīnai, gāja bojā rokgrupas «Līvi» bundzinieks Dainis Virga un ilggadējais grupas skaņu operators Juris Jakovļevs.

Apsūdzība Virgam iepriekš bija celta pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kā dēļ gājuši bojā cilvēki. Virgam tika piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Iepriekš prokurors uzskatīja, ka Virgas vainu avārijas izraisīšanā ir pierādīta, un pieprasīja vainīgajam nosacītu sodu — brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem ar pārbaudes laiku uz trim gadiem un autovadītāja apliecības atņemšanu uz trim gadiem.

Ekspertīzes dati liecina, ka mašīna braukusi, nepārsniedzot atļauto kustības ātrumu. Transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes rezultāti liecina, ka ceļu satiksmes negadījuma brīdī tā bijusi tehniskā kārtībā. Eksperta atzinums par ceļu satiksmes negadījuma vietas izpēti liecina, ka no ceļu satiksmes negadījuma Virga būtu varējis izvairīties, ja pēc nobraukšanas no ceļa braucamās joslas nebūtu mēģinājis atgriezties uz tās tik strauji.

Pēc traģiskās autoavārijas Virgas asins analīzes uzrādījušas 0,02 promiles alkohola, kas ir pieļaujams. Diemžēl noņemto asiņu daudzums bijis nepietiekams, lai noteiktu, vai Virga notikuma brīdī atradies narkotisko vielu reibumā.

Tiesa uzskata, ka, izmeklējot šo ceļu satiksmes negadījumu, policijas darbinieki nav bijuši savu pienākumu augstumos. Viņi pavirši veikuši notikuma vietas apskati, nav apzinājuši un nopratinājuši notikuma aculieciniekus. Notikuma vietā nav nopratināts arī ceļu satiksmes negadījumā cietušās automašīnas vadītājs un nav veikta alkohola pārbaude viņa izelpā. Policijas darbinieki nebija brīdinājuši arī mediķus neizrakstīt ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas no slimnīcas, kamēr viņi nebūs nopratināti.

Iepriekš lietas izskatīšanu tiesai vajadzējis atlikt, lai nopratinātu lieciniekus, kas nebija ieradušies uz lietas izskatīšanu, kā arī papildu informācijas saņemšanai par A. Virgas asins analīzi un avarējušās automašīnas autotehnisko ekspertīzi.

Pagājušā gada 14. septembrī Daugavpils tiesa atsāka un pārtrauca skatīt Virgas lietu. Lietas izskatīšanas laikā procesa dalībnieki noskatījās policijas video un iepazinās ar autotehniskās ekspertīzes atzinumu. Lietas izskatīšanu tiesa atlika sakarā ar neskaidrībām autotehniskās ekspertīzes atzinumā.