Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiršteins: pēc Francijas lēmuma ES Konstitūcijas ratifikācija Saeimā būtu muļķība

Saeimas balsojums par Eiropas Savienības (ES) konstitucionālo līgumu pēc Francijas referendumā tam pateiktā «nē» būtu muļķība, uzskata Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksandrs Kiršteins.

Pēc Kiršteina domām, Francijas lēmums nozīmē, ka Konstitūcija šādā redakcijā vairs nevar tikt pieņemta.

«Tas [Konstitūcijas ratifikācija pēc Francijas pateiktā «nē»] būtu tas pats, kas iecelt par Saeimas priekšsēdētāju [pirmo Valsts prezidentu un 1927. gadā mirušo Jāni] Čaksti,» sacīja Kiršteins.

Viņaprāt, uz Saeimu jāuzaicina Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, «kura uzvilks melnu kleitu un melnu cepurīti, tad, skanot sēru mūzikai, Konstitūcija ir jāieliek koka zārciņā un pūtēja orķestra pavadījumā jāaiznes uz Doma laukumu un jāsadedzina».

Pēc Kiršteina domām, no konstitucionālā līguma būtu saglabājami tikai 30–40% labāko ideju. Viņš prognozēja, ka 2006. gadā, tiekoties ES valstu vadītājiem, tiks izveidots jauns līgums, par kura tekstu Latvijai būtu jāvienojas ar mazajām ES dalībvalstīm un Ziemeļvalstīm.

Kā ziņots, Francijas vēlētāji svētdien pārliecinoši noraidījuši ES Konstitūciju, izraisot blokā nopietnu krīzi un nodarot potenciāli nāvējošu triecienu grūtās sarunās izstrādātajam Konstitūcijas līgumam.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Tautas partija (TP) Kiršteinu izslēdza no savām rindām par nacionāli radikālu uzskatu paušanu, kas neatbilst viņa ieņemamajam amatam. Visticamāk, viņš zaudēs arī Ārlietu komisijas vadītāja amatu.

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) aicinājis Saeimu ES Konstitūciju ratificēt jau šo ceturtdien. Komentējot Francijas iedzīvotāju balsojumu pret ES Konstitūciju, Kalvītis norāda, ka Latvijas valdība respektē franču tautas izvēli referendumā, taču uzskata, ka ir jāturpina aizsāktās ES konstitucionālā līguma ratifikācijas procedūras visās dalībvalstīs, arī Latvijā.