Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Draugiem.lv» <I>tusiņa</I> atskaņas (+foto)

Sestdien Rīgas kinostudijā notika pirmais portāla «draugiem.lv» tusiņš. Meistarīgi Eiropas un Amerikas dīdžeji, kas cits pēc cita mainījās lielajā zālē, pašmāju grupu brīvdabas koncerts laukumiņā pie ieejas kinostudijā un intīma gaisotne audiovizuālajā zālē.

Ieeja pasākumā ir vesels piedzīvojums. Vairākas dienas pirms «draugiem.lv» tusiņa telefonā pienākusi īsziņa ar svītru kodu — tā arī ir mana ieejas biļete. Apsargs paņem telefonu un ar zaļu fēnam līdzīgu aparātu pārbauda manu telefoniņu. Pēc sekundes uz lielā ekrāna blakus ieejai parādās uzraksts: Sindija Meluškāne — laipni lūdzam! Draudzene Žanna, ieraugot sevi uz ekrāna, sajūsmā pat iespiedzas. Pirmās pozitīvās emocijas jau uzreiz ienākot! Vēlāk redzēšu, ka šāds ekrāns izvietots arī pie akustiskās skatuves un galvenajā paviljonā. Līdz ar to visiem ir iespēja sekot līdzi informācijai uz ekrāna, vai uz pasākumu nav ieradies kāds no viņa draugiem vai draugu draugiem. Uz šā paša ekrāna iespējams arī, izmantojot mobilo telefonu, rakstīt ziņojumus draugiem. Liepājnieki meklē liepājniekus, cēsnieki — cēsniekus, puiši — meitenes (un otrādi), draugi — draugus. No virtuālās vides pilnībā neizbēgsi un nevajag jau arī, ja tā palīdz satikties.

Ejam tālāk. Paslīdam garām alus un desiņu tirgotavai un mirkli vērojam, kā uz āra skatuves jau spēlē «LMNH» («Lietotas mēbeles no Holandes»). Publika vēl nedaudz pasīva, jo pasākums nupat sācies, taču pie skatuves jau sastājies neliels pulciņš grupas fanu.

Novērtējam cilvēkus sev apkārt un secinām, ka tik dažādu publiku vienā pasākumā reti kad gadās redzēt. Taču vienā vārdā viņus visus var dēvēt par jauniešiem, jo, neraugoties uz gadiem, izskatās, ka visi šeit sanākušie tā jūtas (jāņem vērā, ka pasākumā varēja piedalīties tikai no 18 gadu vecuma). Turklāt viņus visus vieno vairāk vai mazāk ciešas draudzības saites, jo, labi pameklējot, starp jebkuriem diviem cilvēkiem varētu atrast kādas pakāpes draudzību.

Ejam tālāk. Pirmajā telpā mūs gaida milzīgs bāra taisnstūris, kura iekšpusē rosās bārmeņi. Skaidrs, ka pēc dzēriena ilgi rindā nebūs jāstāv — tas labi, jo parasti rindas un grūstīšanās, lai saņemtu kādu kokteili, masu pasākumos mazliet bojā noskaņojumu. Jāatzīst, ka bija padomāts arī par sekām, jo garā pārvietojamo tualešu rinda ļāva izbēgt arī no tradicionālajām neērtībām šajā ziņā. It kā sīkums, bet patīkami.

Jau bāra telpā dzirdami ritmi no lielās zāles, kur cits pēc cita uz skatuves kāpj elektroniskās mūzikas meistari no Detroitas, Atlantas, Barselonas un Berlīnes. Ieejot deju zālē, atskaņotās mūzikas kvalitāte un gaismas efekti pārņem savā varā, grūti atturēties un nekustēties līdzi deju ritmiem, un draugi jau dejo.

Virzoties tālāk cauri gaiteņiem, nonākam audiovizuālajā zālē, kur pie visām četrām telpas sienām uz palieliem ekrāniem rāda alternatīvo kino. Cienītāji sasēduši un sagūluši uz mīkstiem spilvenkrēsliem. Satumstot zāli pārņem arvien intīmāka atmosfēra.

Tikmēr uz akustiskās skatuves jau iekārtojas «The Movies». Sanācis jau vairāk cilvēku, un arī fanu pulks pie skatuves kļuvis lielāks. Pamazām sāk krēslot, un draugu sarodas arvien vairāk. Kad nedaudz vēlāk uz skatuves kāps Gustavo, brīvdabas telpa būs piepildīta, draugu sajūsmai kulminējot «The Hobos» uzstāšanās laikā.

Savukārt lielajā zālē vakara kulminācija nenoliedzami bija Detroitas apvienības «Octave One/Random Noise Generation» uzstāšanās. Kaut kas tāds Latvijā vēl nebija baudīts! Detroitas meistaru uzstāšanās bija pasākuma kulminācija ne tikai muzikālajā, bet arī apmeklētības ziņā. Milzīgais kinostudijas paviljons bija pilnībā piepildīts ar draugiem un draugu draugiem, un jāatzīst, ka viņi nebija vīlušies. Priekšnesums patiešām bija visaugstākās raudzes.

Nu ko, gaidām nākamo «draugiem.lv» tusiņu!