Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

20. maijs vēsturē

Kubas Neatkarības diena.

1521. gadā kaujā ar frančiem tiek ievainots spāņu karavīrs Ignācijs Lojola. Ievainojums viņam neļauj turpināt militāro karjeru, tādēļ Lojola nolemj pievērsties reliģijai un ar laiku kļūst par slavenā Jezuītu ordeņa dibinātāju.

1799. gadā dzimis franču rakstnieks Onorē de Balzaks.

1851. gadā Kanāda izdod pirmo pastmarku.

1874. gadā amerikānis Levi Strauss laiž tirgū pirmos paša izgudrotos džinsus. To cena — 13,5 dolāri par duci.

1899. gadā pirmo reizi kāds autovadītājs tiek sodīts par ātruma pārsniegšanu. Tas ir kāds Džeikobs Džermens, kas pa Ņujorkas ielām traucies ar ātrumu 12 jūdzes stundā.

1916. gadā dzimis padomju kara lidotājs Aleksejs Maresjevs. Kad kara laikā Maresjevu notrieca virs vācu okupētās teritorijas, ceļš līdz savējiem lidotājam prasīja 18 dienas un kāju amputāciju. Taču arī pēc operācijas Maresjevs sēdās lidmašīnā un, par spīti tam, ka kāju vietā viņam bija protēzes, turpināja karot.

1944. gadā dzimis angļu dziedātājs Džo Kokers. |

1946. gadā dzimusi armēņu izcelsmes amerikāņu dziedātāja un aktrise Šēra. Viņas īstais vārds gan ir sarežģītāks — Šerilina Sarkisjana La Pjēra.