Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

21. maijs vēsturē

Bezdarbnieku aizsardzības diena.

427. gadā pirms mūsu ēras dzimis sengrieķu filozofs Platons.

1471. gadā dzimis vācu gleznotājs Albrehts Dīrers.

1547. gadā Rīgu piemeklē postošs ugunsgrēks, kurā nodeg liela daļa pilsētas.

1677. gadā Rīgā izceļas vēl viens ugunsgrēks (laikam šī diena rīdziniekiem nav nekāda veiksmīgā), kas noposta 250 namus. Taču nav ļaunuma bez labuma — pilsētu pēc tam atjauno atbilstoši Eiropas arhitektūras jaunākajām tendencēm.

1804. gadā atklāta viena no pasaules slavenākajām kapsētām — Perlašēzas kapsēta Parīzē. Te atdusas daudzi ievērojami cilvēki, piemēram, rokgrupas «The Doors» līderis Džims Morisons.

1898. gadā dzimis amerikāņu miljonārs Armands Hammers. Ievērojams ar to, ka bija viens no retajiem «buržujiem», kas draudzējās ar padomju valstsvīriem. Cik zināms, viņš personiski ticies un uzturējis labas attiecības ar visiem PSRS vadoņiem, izņemot Staļinu. Par Hammera un komunistu līderu īpašajām attiecībām liecina, lūk, šāda leģenda. Reiz Hammers sadomājis naktī apmeklēt Ļeņina mauzoleju, taču apsardze viņu, protams, tajā nav ielaidusi. Tad amerikānis izvilcis no kabatas paša Ļeņina parakstītu dokumentu ar tekstu: «Šī mandāta uzrādītāju Armandu Hammeru ielaist pie manis jebkurā laikā.» Sargiem nav atlicis nekas cits, kā vien ievērot šo seno pavēli.

1904. gadā dibināta Starptautiskā futbola federācija — FIFA. To dibina septiņas valstis: Francija, Beļģija, Dānija, Nīderlande, Spānija, Zviedrija un Šveice.

1932. gadā dzimusi izcilā latviešu šķēpmetēja Inese Jaunzeme.