Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sorosu Gruzijā apmētā ar olām

Bijušā Gruzijas prezidenta Zviada Gamsahurdijas piekritēji svētdienas vakarā Tbilisi apmētāja ar olām automobili, kurā atradās slavenais ASV miljardieris uzņēmējs Džordžs Soross.

Kā ziņo televīzijas kompānija NTV, vairāki desmiti cilvēku bija sapulcējušies pie viesnīcas durvīm un, tiklīdz parādījās Džordžs Soross, sāka apmētāt viņu ar olām. Soross paspēja iesēsties mašīnā un nav cietis. Galveno triecienu saņēma uzņēmēja apsardze, cietusi arī Sorosa automašīna.

Ziņo, ka šo incidentu izraisījuši bijušā Gruzijas prezidenta Zviada Gamsahurdijas piekritēji, kas Sorosu apsūdz Gruzijas «rožu revolūcijas» finansēšanā, kurā pie varas nāca pašreizējā Gruzijas vadība. Mītiņa dalībnieki solīja rīkot savas akcijas visur, kur vien parādīsies magnāts.

Soross ieradās Gruzijā uz trim dienām, lai uzzinātu, kas mainījies šajā valstī pēc «rožu revolūcijas». «Man vienmēr ir bijis interesanti atbraukt uz Gruziju. Pēc «rožu revolūcijas» 2003. gada novembrī es neesmu bijis Tbilisi, un man ir interesanti uzzināt, kādas pārmaiņas notikušas valstī pēdējā pusotra gada laikā,» paziņoja Soross.

Sorosa institūta «Open Society» («Atvērtā sabiedrība») Gruzijas pārstāvniecības vadītāji informēja, ka Soross ieradies Tbilisi arī tādēļ, lai veicinātu demokrātijas attīstību Gruzijā. Savas vizītes laikā Soross tiksies ar Gruzijas vadītājiem un vietējām nevalstiskajām organizācijām, kā arī piedalīsies pasākumos, kas veltīti Gruzijas pārstāvniecības 10. gadskārtai.

Kā zināms Džordžs Soross pasaulē pazīstams ne vien ar savu daudzus miljardus vērto bagātību, bet arī ar vairākiem plašiem pasaules mēroga skandāliem. Piemēram, viņu apsūdz par iekšējās informācijas izmantošanu, lai veiktu biržas operācijas ar bankas «Societe Generale» vērtspapīriem.

10. februārī notikušajā Parīzes apelācijas tiesas sēdē ģenerālprokurors pieprasīja apstiprināt zemākās instances tiesas spriedumu, kas tika pieņemts 2002. gada decembrī. Toreiz Džordžam Sorosam tika piespriests 2,2 miljonu eiro (1,5 miljoni latu) naudassods. Kā uzskatīja tiesa, tieši šādu summu viņš esot nopelnījis 1988. gadā, kad viņš ar sava investīciju fonda starpniecību iegādājās biržā četru Francijas kompāniju, arī bankas «Societe Generale», akcijas un pēc mēneša tās pārdeva.

Vēl viens ar Džordža Sorosa vārdu saistīts skandāls izcēlās 1992. gadā, kad biznesmenis aizkavēja Lielbritānijas iekļaušanos Eiropas monetārajā savienībā. Viņš veica finanšu operāciju, spēlējot uz sterliņu mārciņas kursa kritumu, un nopelnīja miljardu dolāru.