Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Intel Pentium D» — divkodolu procesors mājas un biroja darbstacijām

Kompānija «Intel» prezentējusi savu pirmo divkodolu procesoru mājas un biroju darbstacijām.

Līdz ar šo notikumu «Intel» mājas lietotāju apkalpošanas nodaļas viceprezidents Džeralds Holzmers teica, ka datorražotājiem vajadzētu izmantot jaunos «Intel» divkodolu «Pentium D» procesorus, lai izsapņotu jaunas nākotnes elektroierīču iespējas un funkcijas.

Šī ir daļa no «Intel» tirgus stratēģijas, kas paredz piegādāt mikroprocesorus ne tikai personālo datoru un serveru tirgum. Šīs stratēģijas realizācija sākās 2003. gadā, kad kompānija ienāca portatīvo datoru tirgū ar savu «Centrino» tehnoloģiju.

Holzmers norādīja, ka 70 procenti «Intel» procesoru tiek lietoti darbstacijās un serveros, otrajā vietā seko lietojums portatīvajos datoros. Pašlaik tikai pavisam nedaudz «Intel» procesoru tiek lietoti citu veidu ierīcēs, piemēram, mājas multimediju centros. Taču šis sadalījums pamazām mainās. «Es neteiktu, ka tas ir tikpat satraucoši kā internets pirms 10 gadiem, bet tas ir gana tuvu tam,» runājot par elektroiekārtu nākotni izteicās Holzmers.

Procesori «Pentium D» ir paredzēti mājas lietotājiem, jo īpaši tiem, kas parasti darbina vairāk nekā vienu programmu un varētu pilnvērtīgāk novērtēt divkodolu procesora papildus skaitļošanas jaudu. «Pentium D» nav pirmais «Intel» divkodolu procesors, jau kādu laiciņu kompānija piedāvā «Pentium Extreme Edition» procesorus īpaši prasīgiem datorlietotājiem un spēļu entuziastiem. Taču šo procesoru plašākai popularitātei traucē to augstā cena, kas ir apmēram 1000 dolāru gabalā.

«Pentium D» cenas svārstīsies no 241 līdz 350 dolāriem atkarībā no procesora ātruma, un būs pieejami 3,2, 3 un 2,8 GHz procesori.

Paredzams, ka nākamajā mēnesī arī AMD prezentēs savu divkodolu procesora mājas un biroja lietotājiem.