Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Informācija ceļotājiem uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli

Ja vēlaties braukt uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli Sanktpēterburgā 2005. gada 4. jūnijā

Ieceļošana Krievijas Federācijā

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Krievijas Federācijā ir vajadzīga vīza. Ieceļošanas vīzu var saņemt Krievijas vēstniecībā Rīgā, kā arī konsulātos Liepājā un Daugavpilī. Veselības un dzīvības apdrošināšanas polise ir nepieciešams priekšnoteikums, lai saņemtu ieceļošanas vīzu.

Ieceļojot Krievijā, ārvalstniekiem jāaizpilda migrācijas kartītes, kas jāsaglabā līdz izceļošanas brīdim. Ja plānots uzturēties Krievijā ilgāk par trim darbdienām, jāreģistrējas savas dzīvesvietas pasu-vīzu dienestā, ja dzīvojat viesnīcā, to izdarīs viesnīcas administrācija.

Tā kā Krievijas likumi nosaka nepieciešamību noformēt izceļošanas vīzu gadījumos, kad ārvalstnieks nozaudējis savu ceļošanas dokumentu, lūdzam izgatavot gan ceļošanas dokumenta, gan Krievijas vīzas kopijas. Krievijas vīzas kopija ievērojami saīsinās un atvieglos izceļošanas vīzas saņemšanu.   

Ieceļošana ar transportlīdzekli

Ieceļojot ar personīgo automašīnu, jārēķinās, ka, šķērsojot robežu, varbūt vairākas stundas jāpavada rindā. Ieceļojot ar automašīnu, Krievijas muitā robežkontroles vietā būs jānoformē transportlīdzekļa pagaidu ievešanas atļauja. Automašīnas apdrošināšana ir obligāta. 

Ātruma ierobežojumi: apdzīvotās vietās — 60 km/h; ārpus apdzīvotām vietām — 90 km/h.

Obligāti jālieto drošības jostas.

Vadot autotransportu, alkohola koncentrācija asinīs nav pieļaujama.

Stadions 

Spēle notiks stadionā «Petrovskij». Tas atrodas pilsētas centrā; metro stacija «Sportivnaja». Stadions ir samērā neliels, skatītāju vietu skaits ir apmēram 20 tūkstoši.

Stadionā ir aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus.

Kā rīkoties, ja nozaudēta vai nozagta pase

Ja pase nozaudēta vai ir nozagta, jāsazinās ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu. Dokumenta saņemšanai būs jāaizpilda noteiktas formas veidlapa, jāiesniedz divas fotogrāfijas un milicijas izziņa, kas apliecina pases nozagšanas vai nozaudēšanas faktu, kā arī jāsamaksā konsulārā nodeva 20 eiro.

Tā kā pēc pagaidu ceļošanas dokumenta saņemšanas, lai izceļotu no Krievijas, ir vajadzīga izceļošanas vīza, kuras noformēšana Krievijas pasu-vīzu dienestā var ieilgt līdz pat desmit dienām, Ārlietu ministrija lūdz pievērst nopietnu uzmanību ceļošanas dokumentu glabāšanas drošībai, it īpaši, ja plānots apmeklēt tūristu iecienītas vietas.

Kā rīkoties, ja nozaudēta nauda

Ja nauda tiek nozaudēta vai nozagta, bez iztikas līdzekļiem palikusī persona var, sazinoties ar draugiem vai radiem Latvijā, saņemt naudu ar «Western Union» pārstāvju Latvijas Pasta un Latvijas Krājbankas vai «MoneyGram» pārstāvja Hansabankas starpniecību (naudas saņēmējam ir vajadzīga pase). Ārkārtas situācijās līdzekļus iespējams pārsūtīt arī ar Ārlietu ministrijas starpniecību (adrese: Elizabetes iela 57, Rīga, tālrunis 7016364, diennakts tālrunis ārkārtas situācijām 9287398). Saņemot apstiprinājumu, ka Konsulārajā departamentā ir iemaksāta vajadzīgā naudas summa, ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā izmaksās ekvivalentu naudas summu.

Nepieciešamās adreses un telefoni:

  • LR ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā

Adrese: Sanktpēterburga, Vasīlija Sala, 10. līnija, 11

Tālrunis: 007812  3276054 (strādās diennakts režīmā)

Fakss: 007812 3276052


  • ĀM Konsulārais departaments Rīgā

Tālrunis darba laikā (8.30–17.00): +371 7016364

Diennakts tālrunis ekstremālām situācijām: +371 9287398


Kontakttālruņi Sanktpēterburgā:

Sanktpēterburgas kods: +7812

Ātrā palīdzība: 03

Milicija: 002

Ugunsdzēsības un glābšanas dienests: 01

Informācija par tālruņu numuriem Sanktpēterburgā:  09

Informācija par tālruņu numuriem ārvalstīs: 077

Palīdzība autovadītājiem (autoevakuācija): 001

Informācija par autobusu satiksmi: 166 57 77

Informācija par vilcienu satiksmi: 055

Informācija par lidmašīnu satiksmi: 104 34 44