Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomists: Francijas «nē» ES Konstitūcijai negatīvi ietekmēs Latvijas ekonomikas attīstību

Francijas vēlētāju lēmums noraidīt Eiropas Savienības (ES) Konstitūciju negatīvi ietekmēs visas ES, arī Latvijas turpmāko ekonomisko attīstību, aģentūrai LETA norādīja ekonomists Uldis Osis.

LETA jau ziņoja, ka Francijas vēlētāji svētdien pārliecinoši noraidījuši ES Konstitūciju, izraisot blokā nopietnu krīzi un nodarot potenciāli nāvējošu triecienu grūtās sarunās izstrādātajam Konstitūcijas līgumam.

Kā skaidroja Osis, līdz ar šādu Francijas vēlētāju izvēli tiks bremzēta visas ES ekonomikas attīstība un tai neizdosies izrauties no pēdējo gadu stagnācijas. Tā kā Latvija ir ES dalībvalsts, šie procesi ietekmēs arī mūsu valsts turpmāko izaugsmi.

«Ar šādu lēmumu tiks bremzēts ES politiskās un ekonomiskās integrācijas process, kurā Latvijai ir daudz svarīgu jautājumu, piemēram, darbaspēks. Šādus jautājumus turpmāk būs daudz grūtāk risināt,» skaidroja ekonomists.

Pēc Oša domām, ar šo balsojumu jūtami samazinājušās cerības īstenot Lisabonas stratēģijā noteiktos mērķus ekonomikas izaugsmei.