Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par dienesta stāvokļa izmantošanu KNAB lūdz sākt tiesu izpildītājas kriminālvajāšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret kādu zvērinātu tiesu izpildītāju, kura, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarījusi tīšas darbības, kas izraisījušas smagas sekas, portālu «Apollo» informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļa.

Pamatojoties uz tiesu izpildītājas rīkoto izsoli, tika aizskartas parādnieka tiesības un viņam radīts būtisks kaitējums 53 000 latu apmērā.

Turpinot pirmstiesas izmeklēšanu no Ģenerālprokuratūras saņemtajā krimināllietā, KNAB konstatējis, ka, izsludinot izsoli un veicot parādniekam piederošo nekustamo īpašumu pārdošanu izsolē, tiesu izpildītāja nav ievērojusi gan Civillikumā noteiktās prasības par pārdošanu izsolē, gan Civilprocesa likumā noteikto piedziņas vēršanas kārtību un nosacījumus, pēc kuriem izsole atzīstama par spēkā neesošu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka konkrētajā gadījumā tiesu izpildītāja pieļāvusi ļaunprātības un tās izpaudušās, piemēram, nepamatoti samazinot izsoles sākumcenu, publicējot oficiālajā laikrakstā un sniedzot parādnieka pārstāvjiem apzināti nepatiesu informāciju, pārdodot nekustamo īpašumu pretēji hipotekārā kreditora gribai, turklāt zemāk par Zemesgrāmatā nostiprinātās hipotēkas vērtību. KNAB secinājis, ka izsole notikusi ar tādiem pārkāpumiem, kas vērsti uz to, lai apietu likumu un būtiski aizskartu gan parādnieka, gan hipotekārā kreditora intereses.

2005. gada 23. maijā tiesu izpildītājai piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu, un viņa tiek turēta aizdomās pēc Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma pazīmēm.