Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk kriminālvajāšanu pret «Gardas meitenēm»

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore par nacionālā vai rasu naida kurināšanu pirmdien uzrādījusi apsūdzību divām laikraksta «DDD» darbiniecēm: Līgai Muzikantei un Ilzei Liepai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, apsūdzības abām laikraksta darbiniecēm uzrādītas pēc Krimināllikuma 78. panta 1. daļas par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā vai rasu naida kurināšanu. Saskaņā ar likumu par šādu nodarījumu personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Abām apsūdzētajām kā drošības līdzeklis piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Jau ziņots, ka februāra beigās Drošības policija ierosināja krimināllietu saistībā ar laikraksta «DDD» publikācijām, kurās tiek saskatīta apzināta nacionālā vai rasu naida kurināšana.

Lūgumu izvērtēt laikraksta publikācijas prokuratūrai iesniedza bijušais īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās parlamentārais sekretārs Aleksandrs Brandavs, kura iesniegumu Ģenerālprokuratūra pārsūtīja policijai. Viņa iesniegumā tika norādīts uz Saeimas deputātu aptauju un viņiem uzdoto jautājumu: «Kad no Latvijas deportēs tādus žīdu nacionālā naida kurinātājus kā [Tatjana] Ždanoka, [Boriss] Cilevičs un [Jakovs] Pliners?»

Parlamentārais sekretārs lūdza izvērtēt, vai laikraksta autori, veidojot savas publikācijas, nav pārkāpuši personas tiesības uz vārda brīvību un aizskāruši kādas etniskās grupas un tās pārstāvju godu un cieņu.

Laikrakstu «DDD» izdod labēji radikālais politiķis Aivars Garda, savukārt avīzes galvenās redaktores vietniece Liene Apine ir Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Aleksandra Kiršteina palīdze.