Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sabiedrības veselības aģentūra aicina uzmanīties no knišļiem

Sakarā ar paaugstinātu knišļu aktivitāti Latgalē, Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) speciālisti informē, ka no knišļu kodumiem uzmanīties vajadzētu cilvēkiem, kas cieš no dažādām alerģijām, kas saistītas ar kukaiņu kodumiem, kā arī maziem bērniem un veciem cilvēkiem, jo šim grupām parasti ir vājāka imūnsistēma.

Pret knišļiem var izmantot vairākas aizsardzības metodes: apģērbu apstrādā ar ķīmiskām vielām, kas tos atbaida — repelentiem.

Pret knišļiem var izmantot pūšamus, smidzināmus vai smērējamus līdzekļus, kas domāti odu atbaidīšanai. Uzturēšanās vietās var izvietot arī odiem un lidojošiem posmkājiem paredzētus atbaidošus līdzekļus dūmu vai smalku aerosolu veidā.

Knišļu aktivitāte palielinās galvenokārt rīta un vakara stundās brīvā dabā. Knišļi parasti neielido mājās, un nemēdz uzbrukt telpās ne cilvēkiem, ne dzīvniekiem.

Aktīvi vienīgi gaišajā diennakts laikā.

Knišļu kodiens ir sāpīgs, izraisa niezi un lokālu iekaisumu (var novērot ilgi nezūdošu apsārtumu), kas var ilgt vairākas dienas, vai pat nedēļas.

Knišļi var mehāniski pārnēsāt slimību ierosinātājus, ar ko slimo apkārtnes dzīvnieki, tādēļ īpaši svarīgi ir lietot knišļus atbaidošus līdzekļus.

Latvijā konstatētas apmēram 30 knišļu sugas. Knišļu attīstība notiek strauji tekošās, ar skābekli bagātās ūdenskrātuvēs — strautos, upēs, aizsprostu notekās.