Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

13. jūlijs vēsturē

1864. gadā dzimis amerikāņu miljonārs Džons Astors. Pasaules slavu viņš lielā mērā ieguva savas bojāejas dēļ — Astors bija viens no ievērojamākajiem lainera «Titāniks» pasažieriem. Taču viņš pat nemēģināja izmantot savu bagātību un stāvokli sabiedrībā, lai izglābtos. Kamēr daudzi citi «Titānika» pasažieri panikā mēģināja glābties, tikmēr Astors aukstasinīgi gaidīja savu galu, malkojot konjaku lainera salonā. Tā viņš arī kopā ar kuģi pazuda dzelmē.

1882. gadā sāk darboties Rīgas telefonu tīkls — tobrīd tam ir 53 abonenti. Šajā pašā dienā atklāts arī Maskavas telefonu tīkls, taču tam ir mazāk abonentu — tikai 26.

1897. gadā itāliešu izgudrotājs Giljemo Markoni patentē radio.

1908. gadā Londonā sākas IV olimpiskās spēles. Tā ir pirmā olimpiāde, kurā piedalās sievietes.

1918. gadā dzimis divkārtējais pasaules čempions autobraukšanā F-1 klasē Alberto Askari.

1930. gadā sākas pirmais pasaules čempionāts futbolā. Tajā piedalās 13 komandas, no kurām tikai četras pārstāv Eiropas valstis.

1942. gadā dzimis amerikāņu aktieris Harisons Fords.

1969. gadā sākas «futbola karš» starp Salvadoru un Hondurasu. Bruņoto robežkonfliktu, kurā iet bojā vairāki simti cilvēku, izraisa Hondurasas zaudējums Salvadorai futbolā.

1973. gadā iznāk grupas «Queen» pirmais albums.

1974. gadā dzimis F-1 autobraucējs Jarno Trulli.

1996. gadā Brunejas sultāns sarīko dārgāko pieņemšanu pasaulē, iztērējot tam 30 miljonus dolāru. Šajā summā nav ieskaitīti tie 17 miljoni dolāru, ko sultāns samaksāja pasākuma muzikantam — Maiklam Džeksonam.