Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amerikā vecāki internetā spiego, ko bērni ēd skolā

Mazais Grains Hugss pamazām cīnās ar savu skolas maltīti, kas šodien sastāv no burito un jokaina paskata ābolu deserta, taču šim astotklasniekam ir kāds noslēpums. Šī maltīte sastāvēs arī no šokolādes cepumu «uzkodas». Agrāk viņa vecāki nekādi nevarēja sekot līdzi tam, kādus našķus viņu bērns iegādājas skolā, taču tagad, pateicoties jaunajai skolas pusdienu pārraudzības sistēmai, viņiem atliek tikai ieiet internetā un atklāt baiso patiesību par slepeno šokolādes cepumu uzkodu.

Veselības sistēmas pārstāvji uzskata, ka tas palielinās vecāku kontroli, ko viņu bērni ēd skolā. Izveidot šādu sistēmu pamudināja pēdējā laika pētījumu rezultāti, kas liecina, ka līdz pat 30% Amerikas skolēnu ir problēmas ar lieko ķermeņa masu. Tāpēc pagājušajā nedēļā trīs skolas Atlantas apkaimē pirmās Amerikā sāka piedāvāt vecāku pārraudzības iespēju «Horizon Software International» izveidotajai elektroniskajai skolas pusdienu apmaksas sistēmai «Mealpay.com». Šī sistēma jau divus gadus tiek lietota vairāk nekā 1000 skolās 21 Amerikas štatā un ļauj šo skolu skolēnu vecākiem elektroniski norēķināties par savu bērnu skolas pusdienām.

Lai tiktu pie pusdienām, bērniem pie kases jāievada savs identifikācijas numurs un pusdienu summa tiek atskaitīta no viņa konta. Sākumā sistēma tika izstrādāta, lai padarītu drošāku skolēnu pusdienu iegādi un pārliecinātos, ka pusdienu nauda netiek pazaudēta, iztērēta dažādos niekos vai nozagta. Vēlāk vecāki lūdza papildināt to ar iespēju kontrolēt, no kā viņu atvases skolā pārtiek. Šī sistēma ļauj vecākiem redzēt bērnu pirkumus, kas veikti ne vien par pusdienu konta līdzekļiem, bet arī par skaidru naudu.

Mērija Kerola Edlmena izpētīja, ko viņas meita ēd skolā, un secināja, ka viņa katru dienu patērē papildus 340 gramus (12 unces) sulas, kaut gan skolas pusdienu komplektā ir iekļauti jau 113 grami (4 unces) sulas. «Tās ir aptuveni 150 liekas kalorijas katru dienu. Viena lieta, ja viņa kādreiz iedzertu vairāk sulas, bet viņa to dara katru dienu tikai tāpēc, ka viņas draudzenes tā dara,» teica Edlmenas kundze. Pēc sarunas ar māti tagad jaunā meitene sulas vietā pusdienās izvēlas ūdeni.