Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Žuravļovas dēls pieņemts darbā Rīgas Domes Vides departamentā

Rīgas Domes Vides komitejas priekšsēdētājas Marikas Žuravļovas («Dzimtene»/LSP) dēls Mareks Žuravļovs pieņemts darbā Rīgas Domes Vides departamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esoša informācija.

Darbu departamentā Žuravļovs sācis šā gada maijā un ieņem Ekonomikas, plānošanas un projektu realizācijas pārvaldes Mājdzīvnieku uzskaites un uzraudzības nodaļas vadītāja amatu. Amatā viņš iecelts uz šīs nodaļas vadītājas dekrēta atvaļinājuma laiku.

Žuravļovs aģentūrai LETA pagaidām atturējās sniegt jebkādus komentārus, vienīgi norādīja, ka darbu departamentā sācis nesen.

Marika Žuravļova, kuras vadītā komiteja pārrauga šā departamenta darbu, aģentūrai LETA teica, ka viņas dēls lēmumu par pieteikšanos darbā Vides departamentā pieņēmis bez viņas iejaukšanās un līdzdalības. Viņa uzsvēra, ka dēls patstāvīgi pieteicies šim amatam, tāpēc viņai dēla lēmums bija pārsteigums. Viņa piebilda, ka patlaban dēls neklātienē studē Juridiskajā fakultātē, tāpēc viņš meklē darbu, kurā dienas laikā viņš varētu strādāt. «Cik man ir zināms, šim amatam bija pieteikušies vairāki pretendenti, tomēr, izvērtējot šīs kandidatūras, tika pieņemts lēmums amatā iecelt Mareku,» sacīja Žuravļova.

Savukārt sabiedrības par atklātību «Delna» projektu direktore Daiga Rutka aģentūrai LETA atzina, ka šī situācija ir vērtējama visai divdomīgi. Viņa norādīja, ka rodas jautājums, kā Žuravļovs ir uzzinājis par šo vakanto amatu Vides departamentā, tā kā «ar atklātumu Rīgas Domes amatu konkursos vienmēr ir bijušas problēmas».

Rutka arī piebilda, ka Vides komitejai būs jāpārrauga Vides departamenta darbība, arī Žuravļova darbs, tāpēc nākotnē pašreizējā komitejas priekšsēdētāja var nonākt iespējamā interešu konfliktā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) aģentūrai LETA atzina, ka tiešs interešu konflikts šajā situācijā nav konstatējams.

Vides komitejas loceklis Dainis Īvāns (LSDSP) aģentūrai LETA pauda viedokli, ka šis gadījums kārtējo reizi apliecina, ka «apvienība «Dzimtene» ir Žuravļovas ģimenes uzņēmums». Šāda rīcība liecina, ka «šiem cilvēkiem nepastāv nekādu ētisko normu,» teica Īvāns.

LETA jau informēja, ka pagājušajā nedēļā kreisi orientēto partiju deputāti Vides komitejā nobalsoja par Žuravļovas atcelšanu no priekšsēdētājas amata. Viņa uzskata, ka sēdē nebija kvoruma, tāpēc lēmums nav likumīgs, bet opozīcija norāda, ka Žuravļova pirms balsojuma nepārtrauca komitejas sēdi kvoruma trūkuma dēļ un turpināja to vadīt, tātad arī pati tajā piedalījās un sēdē bija nepieciešamais deputātu skaits.