Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES varētu aizliegt kaķu un suņu kažokādu importu

Eiropas Savienība (ES) varētu aizliegt suņu un kaķu kažokādas importu, īpaši no Āzijas valstīm, kur suņu un kaķu audzētāji tiek apsūdzēti nežēlībā pret dzīvniekiem, pirmdien paziņoja ES amatpersonas.

Dzīvnieku aizsardzības aktīvisti norāda, ka Āzijas valstīs katru gadu kažokādu iegūšanai tiek nogalināti divi miljoni kaķu un suņu, un šīs kažokādas tiek nosūtītas uz Eiropu ar maldinošiem marķējumiem kā eksotisku Āzijas dzīvnieku kažokādas mīksto rotaļlietu, segu un kažoku ražošanai.

Piecas ES valstis — Beļģija, Dānija, Francija, Grieķija un Itālija — ir aizliegušas šādu kažokādu importu, bet visā 25 valstu blokā šāds aizliegums nav spēkā. Suņu un kaķu kažokādu imports ir aizliegts arī ASV un Austrālijā.

«Mēs esam saņēmuši diezgan šausmīgus attēlus ar suņu un kaķu ciešanām,» preses konferencē paziņoja ES prezidējošās valsts Luksemburgas lauksaimniecības ministrs Ferdnands Bodens. «Mēs nevēlamies pieredzēt tāda veida lietas nākotnē.»

ES veselības un patērētāju aizsardzības lietu komisārs Marks Kiprianu žurnālistiem ES lauksaimniecības ministru sarunās sacīja, ka ES varētu apsvērt aizliegumu suņu un kaķu kažokādu importam, ko jau vairākus gadus pieprasa dažas dalībvalstis, ieskaitot Zviedriju, kas pirmdien atkārtoti pievērsās šim jautājumam. Galvenā problēma ir pienācīgas juridiskās bāzes atrašana, lai aizliegtu kaķu un suņu kažokādu importu, sacīja Kiprianu. «No politiskā viedokļa, griba [ieviest šādu aizliegumu] ir, bet mums ir jāatrod juridiskais pamatojums.»

Eiropas Komisija (EK) agrāk ir norādījusi, ka ES nevar aizliegt importu, pamatojoties tikai uz dzīvnieku labturības jautājumu. EK varētu ierosināt «pilnīgu tirdzniecības aizliegumu vai aizliegumu maldinošam marķējumam», atzina Kiprianu.

«Šīs kažokādas pārsvarā tiek izmantotas priekšmetiem, nevis kažokādu mēteļiem. Pūkainām rotaļlietām, mēteļu un jaku apkaklēm un aprocēm un tamlīdzīgi. Šis nav jautājums par krāpšanu, kad kaķa kažokādu mētelis tiek piedāvāts kā ūdeles kažoks, bet par priekšmetu izmatošanu, kad patērētājs nezina, no kā tas ir nācis un kādas metodes ir izmantotas,» sacīja komisārs.