Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pirmā persona» demonstrēs stāju

Ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 19.30 Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» piedalīties laipni piekritis Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins.

Aleksandrs Kiršteins patlaban vērtējams kā «kontrversiālākais» politiķis Latvijas varas elitē. No Tautas partijas (TP) listes 8. Saeimā ievēlētais un ar TP atbalstu Saeimas Ārlietu komisijas vadībā nokļuvušais Latvijas valsts un politiskais darbinieks darīja politisko sezonu gana patiesi dzīvelīgu un atraktīvu.

Kiršteina kungs tautas priekšstāvja un parlamenta profilējošās komisijas vadītāja kapacitātē vairākkārt šokējis Latvijas sabiedrību, Latvijas ārvalstu draugus un nedraugus. Tieši šis deputāts definēja divus sarunu modeļus attiecībās ar Krieviju, kā arī ieteica ebreju līdzpilsoņiem neaizmirst bargās vēstures mācības. Kad TP vadības vērtējumā Kiršteins kļuva pārlieku odiozs, partijas biedri viņu no oranžajām rindām izslēdza triecientempā. Jau būdams bezpartejiskais deputāts, Kiršteina kungs aicināja tautas priekšstāvjus Augstajā namā atturēties no Eiropas Savienības Konstitūcijas ratifikācijas, kas, viņaprāt, pēc Francijas referenduma negatīvā rezultāta būtu «muļķīga». Paredzams, komisijas priekšsēža krēslā nežēlastībā kritušo Kiršteinu nomainīs TP aktīviste Vaira Paegle — valdošās koalīcijas partneri šo kandidatūru jau akceptējuši.

Tā ka žurnālistei Baibai Strautmanei netrūks jautājumu studijas viesim — par ksenofobiju un antisemītismu, Abreni, Vairas Vīķes-Freibergas lomu vēsturē,  Latvijas Nacionālo fronti, viņa iespējamo šķeltniecisko darbību TP iekšienē un iespējām drīzumā dibināt jaunu un stipru, latvisku un labēju politisko partiju.

Arī «Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams uzdot savus jautājumus Kiršteina kungam. Raidījuma «Valsts pirmās personas» pilns videoieraksts portālā būs skatāms jau 3. jūnijā.