Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Suns lidostā atklāj narkotikas

Pagājušajā nedēļā, veicot kontroli lidostas «Rīga» ielidošanas zālē, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbinieki ar dienesta suni triju personu bagāžā atklāja kopumā 3,93 gramus narkotiskās vielas (marihuānas), interneta portālu «Apollo» informēja VID Komunikācijas nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga.

23. maijā no Kopenhāgenas ielidojuša pasažiera bagāžā tika atrasti 2,8772 grami marihuānas. Par konstatēto noziegumu VID Muitas kriminālpārvaldē ierosināta krimināllieta par narkotisko vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas muitas robežai un glabāšanu bez realizācijas nolūka.

Krimināllieta vakar, 30. maijā, tika nosūtīta kriminālvajāšanas sākšanai Muitas lietu prokuratūrai.

Tāpat pagājušajā nedēļā no Amsterdamas ielidojuša pasažiera bagāžā tika atrasti 0,6598 grami marihuānas un no Frankfurtes ielidojuša pasažiera bagāžā — 0,3963 grami marihuānas. Šajos gadījumos narkotiskās vielas apjoms ir nepietiekams, lai ierosinātu krimināllietu, tāpēc par pārkāpumiem VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki abām personām sastādīja četrus administratīvā pārkāpuma protokolus par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu nelielā apmērā un narkotisko vielu kontrabandu. Administratīvo pārkāpumu protokoli nosūtīti izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Rīgas rajona tiesai un VID Rīgas muitas reģionālajai iestādei.

Narkotiku kontrabandas ierobežošana un apkarošana ir viena no šā gada Latvijas muitas darbības prioritātēm kontrabandas apkarošanā, un muitas iestādes aktīvi strādā šajā jomā.

Patlaban VID Muitas kriminālpārvaldē ir ierosinātas jau 13 krimināllietas par narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu, un izņemtas šādas narkotiskās un psihotropās vielas:

  • hašišs — 5,204 grami,
  • marihuāna — 5,243 grami,
  • magoņu salmi — 3,435 kg,
  • extasy — 3,989 kg,
  • efedrīns — 9 kg,
  • «Fenazepam» — 12,5 grami.