Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kultūras ministrija nevēlas būt «Gaismas pils» projekta pasūtītāja

Kultūras ministrija vairs nevēlas būt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas — «Gaismas pils» — būvniecības, infrastruktūras izveides un bibliotēkas iekārtošanas pasūtītāja, bet ir iecerējusi šos pienākumus nodot šā gada aprīlī izveidotajai valsts aģentūrai «Jaunie trīs brāļi».

Kultūras ministrija sagatavojusi attiecīgus LNB projekta īstenošanas likuma grozījumus, kurus šodien bija paredzēts izskatīt Ministru kabineta sēdē, bet, kā aģentūru LETA informēja Saeimas Tautas partijas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš, «pēc koalīcijas partneru lūguma», šis likumprojekts pagaidām ir noņemts no izskatīšanas.

Savukārt Saeimas sekretāra biedre Inguna Rībena (JL) pastāstīja, ka «Jaunā laika» frakcija vēlas tikties ar kultūras ministri Helēnu Demakovu (TP) un iegūt no viņas detalizētu informāciju par to, ar ko konkrēti nodarbosies aģentūra «Jaunie trīs brāļi», kāds būs tās finansējums un darbinieku atalgojums.

Šā gada 12. aprīlī Ministru kabinets, pieņemot rīkojumu par kultūras ministra pārraudzībā esošas valsts aģentūras «Jaunie trīs brāļi» izveidi, kam jānodrošina «Gaismas pils», akustiskās koncertzāles un Laikmetīgās mākslas muzeja ēku būvniecība, uzdeva Kultūras ministrijai pārskaitīt aģentūras kontā 613 975 latus no privatizācijā gūtajiem ieņēmumiem, kas paredzēti akustiskās koncertzāles projektam, lai finansētu aģentūras izveidošanu un darbību šajā gadā. No nākamā gada turpmākos sešus gadus tai iecerēts piešķirt 491 400 latus gadā.

Paredzēts, ka aģentūrā «Jaunie trīs brāļi» strādās 25 darbinieki, no tiem 12 būs administratīvie darbinieki, trīs — apkalpojošais personāls un desmit — būvniecības speciālisti un inženieri.

Aģentūras darbinieku vidējā darba samaksa plānota vidēji desmit lati stundā. Kultūras ministrija skaidro, ka, nosakot Latvijas apstākļiem tik lielu atalgojumu, tiekot ņemti vērā Latvijas Būvinženieru savienības kongresā apstiprinātie izcenojumi augstākās kategorijas būvniecības speciālistiem un inženieriem, kas svārstoties no 15 līdz 20 latiem stundā.

Par aģentūras direktoru ar 1750 latu amatalgu mēnesī ir apstiprināts Zigurds Magone, kas vada arī LNB projekta biroju.

Kā aģentūru LETA informēja JL frakcijā, JL deputāti ir uzaicinājuši kultūras ministri Demakovu sēdi, kas notiks rīt — 1. jūnijā.