Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pretstatu alegorija Daugavpilī

1. jūnijā, Starptautiskajā  bērnu tiesību aizsardzības dienā, Daugavpilī, tirdzniecības parkā «Solo»atklās  fotogrāfa, rīdzinieka Māra Zemgalieša izstādi  «Pretstatu alegorija».

M. Zemgalieša  fotogrāfijas no Bosnijas, Kosovas, Afganistānas un Irākas,  tapušas četru gadu laikā,   un tām  pretstatītas tiek mazas meitenītes — balti tērpta enģelīša spēles ar lielu sniega bumbu. Tas ir «neparasts fotoattēlu salikums, kas atklāj M.Zemgalieša personisko izjūtu ciešo saistību ar pasaules aktualitātēm» (NRA 29.03.2005.)    

No 17. marta  līdz  maija beigām  «Pretstatu alegorija» bija  skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā Rīgā,  Fotogrāfijas muzeja vadītājs   Vilnis Auziņš, kas ir arī šīs izstādes idejas autors saka: «Māris ir labs komerciālais fotogrāfs ar žurnālista pieredzi, kurš  cenšas manifestēt savu attieksmi pret pasaules liekulību un šī mērķa sasniegšanai izvēlas tradicionālu pretstatu tēlu grupu». «Mani uztrauc tas, kas notiek pasaulē», saka  M. Zemgalietis.

 

   Piepildījies arī  kolēģa, fotogrāfa  Jāņa  Medņa,   Rīgas izstādes atsauksmju grāmata rakstītais novēlējums : «Bilžu kolekcija ir ļoti  spēcīga, lai šī nav vienīgā izstāžu zāle šai ekspozīcijai.». Daugavpils ir  otrā vieta, kur  «Pretstatu alegorijas»  varēs apskatīt, turklāt  ar šo izstādi  Daugavpilī tiek aizsākta  jauna tradīcija, tirdzniecības parks «Solo», kurš jūnijā svin savu pirmo dzimšanas dienu,   arī turpmāk iecerējis  sadarboties ar māksliniekiem  izstāžu organizēšanā.

Starpcitu — Māri ar Daugavpili saista arī emociālas saiknes, šī ir viņa vectēva jaunības dienu pilsēta.

1. jūnijā  — Starptautiskajā  bērnu tiesību aizsardzības dienā,  Daugavpils tirdzniecības parks «Solo» aicina arī  uz akcijas «Maijs — Solo ģimenes mēnesis» noslēgumu, kura  ietvaros t/p «Solo»  tiks atklāta  bērnu zīmējumu izstāde «Mana ģimene».  Izstādes «Mana ģimene» projektā  piedalās Daugavpils dome,  sociālo brīvprātīgo organizācija «Odin/Vita», ģimenes atbalsta centrs «Plecu pie pleca».