Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maza drēbīte, liela ietekme<I> </I>jeb Kas jauns peldkostīmu modē?

Vasarīgākais no apģērbiem — peldkostīms — ir neiztrūkstošs līdzdalībnieks tur, kur skalojas viļņi, karst pludmales smiltis un apkārt ņirb iedeguši ķermeņi. Krāšņā vai neuzkrītošā, klasiskā vai rotaļīgi avangardiskā, maskējošā vai pikanti atsedzošā — kādā peldkostīmā vai peldbiksēs šovasar gozēsies tu?

Aktuālās krāsas

Šovasar peldkostīmu modē triumfē apelsīnu oranžā, spilgti zaļā un salātzaļā krāsa. Joprojām aktuāls ir arī melnbalts salikums, kā arī dažādu nokrāsu rozā — sākot no alpu vijolīšu līdz pat ļoti tumšam rozā tonim. Spilgtās un rotaļīgās krāsas pazib arī uz vīriešu peldbiksēm, kuras tradicionāli vairāk saista ar tumšajiem krāsu toņiem.

Miksē uz nebēdu!

[s:7699]
Šīs sezonas aktualitāte — piedāvājums peldkostīma daļas komplektēt pašam pircējam. Tas nozīmē, ja savulaik bija jāsamierinās ar to, kā komplektu veidojis ražotājs, tad tagad to veikalā varēs veidot katrs pats, piemeklējot sev piemērotu peldkostīma augšiņu un biksītes pēc savas gaumes un izmēriem. «Var izvēlēties gan parastas biksītes, gan stringus, gan šortiņus un tiem kombinēt klāt dažādas peldkostīmu augšiņas. Var kombinēt arī dažādas krāsas un rakstus — izvēle ir paša rokās,» piedāvājumu raksturo veikalu tīkla «Almera» vadītāja Daina Ekmane.

Divi vienā

Šīs sezonas jaunums peldkostīmu modē ir salikums divi vienā: string veida biksītes savienojumā ar šortiem. Šīs abas detaļas var valkāt kā atsevišķi, tā arī kopā. Piemēram, lai vairāk atsegtos saulei, pludmalē var gozēties string veida biksītēs, taču tuvākās kafejnīcas apmeklējumam var uzģērbt peldkostīmam pieskaņotus šortiņus. Tiem raksturīga pazemināta jostasvieta, līdz ar to ārpusē redzamā stringu maliņa būs pikants akcentiņš uzmanības pievēršanai.

Lieli izmēri — maza izvēle? Nē!

«Savulaik lielu izmēru īpašniecēm ierastais un bieži vien arī vienīgais piedāvājums bija kopējie peldkostīmi tumšās krāsās, kas augumu it kā padara slaidāku. Taču šobrīd daudz populārāks kļuvis lielizmēra peldkostīmu piedāvājums spilgtās krāsās — dzeltensarkani, zilzaļi, salātzaļi — līdz pat F izmēram. To veicinājis arī pieprasījums — sievietes vairs nekautrējas, nevēlas maskēties, bet labprāt izvēlas košas krāsas. Varbūt tas izskaidrojams arī ar to, ka aktuālāka kļūst pati apaļuma tēma. Ja agrāk ejošākais bija 75B izmērs, tad tagad tas ir 80B un C. Sievietes kļūst dūšīgākas, taču tas nemaina viņu pašpārliecinātību, vēlmi labi izskatīties un tikt ievērotām,» secina Daina Ekmane.

Kas neriskē, tas nevinnē

[s:7700]
Dažkārt veikalā, uzlūkojot kādu raibu peldkostīmu, var likties: nu gan nedabisks krāsu salikums… «Pirmais priekšstats par šo apģērba gabalu var izrādīties ļoti mānīgs,» novērojusi Daina Ekmane. «Atceros kādu peldkostīmu, kurā spilgti rozā un lillā krāsa bija miksēta ar it kā izbalējušu violeto. Likās — kas tādu pirks? Bet cik fantastiski tas izskatījās uz ķermeņa, savienojumā ar ķermeņa ādas krāsu! Tas nozīmē, ka ne vienmēr var paļauties uz secinājumiem, uzlūkojot peldkostīmu tikai kā auduma gabalu. To ieteicams uzmērīt! Nevajadzētu baidīties riskēt un izmēģināt ko netradicionālāku.»

Peldbikšu mode

Vīriešu izvēlei tiek piedāvāti brīvie un garie šorti, īsie un piegulošie šorti jeb bokseršorti, mini peldbikses (ar šauru sānu maliņu) un mikro peldbikses (ar izteikti šauru sānu maliņu). Kā pieprasītākie tirgū tiek minēti bokseršorti. Peldbikšu modē izaicinoši sevi pieteikuši arī revolucionārie stringi — ne tikai tumši, bet arī koši, daudzkrāsaini un sudrabaini spīdīgi.

Uzmanību — detaļas!

 • Izvēloties atsevišķo peldkostīmu, pievērsiet uzmanību tam, kā veidota tā augšdaļa:
  - vai krūštura kausiņi ir vienkārši vai savelkami ar aukliņu, vai tajos ir stīpiņas (pilnīgākām krūtīm), vai ir izmantots polsterējums (mazu krūšu vizuālai palielināšanai),
  - vai izmantotajam materiālam piemīt arī formējošs un uzturošs efekts (piemērots lielākām krūtīm).
 • Lencītes — tievas un smalkas vai platākas un stingrākas (labāk notur krūšu svaru), bet varbūt izvēlēties noņemamas, lai, iedegot ķermenim, nepaliktu bālas joslas?
 • [s:7701]
 • Sieviešu peldkostīmos aktuālas gan klasiskās formas, gan string veida biksītes. Arī pēdējo sezonu jaunums — šortiņi joprojām ir topā. Bieži vērojams akcents — pazemināta jostasvieta un jostiņu imitējoša biksīšu augšmala.
 • Peldkostīmos joprojām aktuāli ir arī svārciņi un dažnedažādi gurnu lakatiņi — ar vizulīšiem, krellītēm un zvārgulīšiem. Dažādi rotājumi — pērlītes un spīdumiņi nereti papildina arī pašus peldkostīmus.
 • Peldkostīmos un peldbiksēs nereti tiek iestrādāts īpašs materiāls, kas atgrūž ūdeni. Tas nozīmē, ka pludmalē var komfortabli justies arī nepārģērbjoties pēc peldes, jo audums žūst ātrāk.
 • Modelējošajos peldkostīmos izmantots materiāls ar dažādu spiediena gradāciju — tas ir viegls, gaisa caurlaidīgs un formē ķermeņa siluetu.
 • Sportiskā tipa peldkostīmi veidoti maksimālam kustību komfortam –izturīgi, stingri, piekļāvīgi, ar lakoniskāku dizainu.

 

Peldkostīmu slepenie triki

 • Mazu krūšu īpašniecēm, vēloties krūtis padarīt vizuāli apjomīgākas, jāizvēlas peldkostīmi ar polsterējumu (porolona, silikona želejas, gaisa), dažādiem rotājumiem (kruzulīšiem, volāniem, mežģīnēm, krokojumu), spilgtām apdrukām, lieliem rakstiem un ornamentiem krūšu daļā. Krūtis izceļ arī spilgtas detaļas uz melna fona.
 • Lielu krūšu īpašniecēm piemēroti peldkostīmi ar uzturošām stīpiņām un platākām, stingrākām lencītēm. Peldkostīma audumam vēlams būt elastīgam un formējošam.
 • Pilnīgām sievietēm piemēroti kopējie peldkostīmi ar iekšpusē iestrādātu korseti — tas ķermeni dara slaidāku un pievilcīgāku. Materiāls ir gaisa caurlaidīgs, un no ārpuses šī korsete nav pamanāma.