Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūsējie vieglatlēti sezonas elitē

Sporta karalienes vieglatlētikas sezona uzņem apgriezienus gan Latvijā, gan pasaulē. Patīkami, ka šīs sezonas pasaules «Top 20» ir seši mūsējie.

Joprojām, arī pēc aizvadītās nedēļas nogales sacensībām pasaulē, sezonas līderis 110 metru barjerskrējienā ir rīdzinieks Staņislavs Olijars ar 13,11 sekundēm. Šomēnes Dohā sasniegtais rezultāts ir pasaules klase un pavisam nedaudz atpaliek no 2003. gadā sasniegtā viņa paša Latvijas rekorda 13,08. Stasis jūtas labi, trenējas, taču, visticamāk, šajā nedēļā ieplānotais starts Polijas Bidgoščā būs jāizlaiž, taču 13. «Tsiklitiria» IAAF «Super GP» Atēnās viņš startēs noteikti. Sezonas rangā tikai par sekundes simtdaļu mūsu barjeristam zaudē pasaules rekordists (12,91) Lī Jangs.

Miļkevičs un šķēpmetēji

Vīru konkurencē visai augstu ? trešajā vietā pasaulē un pirmajā Eiropā ? 800 metros ir mūsu olimpietis Dmitrijs Miļkevičs ar jaunu personisko rekordu (iepriekšējais 1:45,60) divu apļu skrējienā 1:45,10. Tas sasniegts 15. maijā ASV «Big 12» mačos. Šajā skriešanas disciplīnā līderis ar augstkalnē sasniegto 1:44,65 ir dienvidafrikānis Mulaseni Muladzi, kura 2003. gadā sasniegtais personīgais rekords ir apbrīnas vērts — 1:42,89. Skrējēju treneris Gints Bitītis zina teikt, ka Dmitrijs drīz apciemošot arī Latviju un piedalīšoties vairākās sacensībās Eiropas stadionos. Studentu mači, kur jācīnās par punktiem un augstu vietu, ir viena lieta, bet komercsacensības ? pavisam cita. Arī pērnvasar, viesojoties Latvijā, valsts rekordists (1:43,90) šajā distancē Einārs Tupurītis teica, ka Dmitrijam jau pavisam drīz būšot pa spēkam labot viņa rekordu.

Ar patiku jākonstatē, ka vislielākā pārstāvniecība pasaules elitē mums ir šķēpa mešanā ? veseli trīs! Sezonas līderis ar 87,65 ir amerikānis Grīrs, seko labi zināmie Makarovs (86,68) un Parviainens (83,79), bet 6. vietu ieņem Ēriks Rags ar «Rīga 2005» uzvarētāja rezultātu 82,35. 11. vietā atrodas jaunais astoņdesmitmetrinieku kluba pārstāvis Andis Anškins (81,80), bet 14. vietu ? Atēnu olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Vadims Vasiļevskis. Zīmīgi, ka šī ir vienīgā no vieglatlētikas mešanu disciplīnām, kur «Top 20«pārstāvētas visas trīs Baltijas valstis.

Jau startē un gatavojas

No mūsu vieglatlētēm «Top 20» divreiz iekļuvusi vienīgi rīdziniece Jeļena Prokopčuka, kura tagad uzturas Portugālē. Pusmaratonā ar 70:12 mačos Vilamorā viņa ir 11. vietā, lai gan personiskais rekords 2001. gada aprīlī ir 68:43. Te jāatzīmē, ka īpašas gatavošanās šai distancei, kā arī sacensību nav bijis. Maratonā Jeļena joprojām trešajā pozīcijā ar jauno Latvijas rekordu 2.22:56, kuru viņa šogad 30. janvārī sasniedza Osakā. Kas attiecas uz viņas saistību ar Portugāles «Sporting», tad šī kluba pārstāvji 3. maija kluba interneta mājas lapas publikācijā pauž nedalītu sajūsmu par to, ka viņu klubu turpmāk visa līmeņa sacensībās pārstāvēs olimpiete ar lieliskiem rezultātiem visās garajās skriešanu disciplīnās Jeļena Prokopčuka no Latvijas. Ieguvums esot arī Ukrainas sprintere Natālija Pigida un viņas tautietis, pasaules klases lodes grūdējs Jurijs Belonogs. Pigida lieliski saderēšot ar rumānieti Ionelu Tirleā, jo viņas par abām nosegšot daudzas skriešanas disciplīnas. Vēl varam uzzināt, ka Jeļenas galvenās skriešanas disciplīnas, kuras interesētu saimniekus, ir 3000 un 5000 metri.

Nākamās lielākās sacensības, kurās startēs kāda no mūsu vieglatlētēm, būs piektdien Milānā ? «Meeting Regione Lombardia» IAAF GP II, kurās piedalīsies Ineta Radeviča. Pēc tēva, bijušā kārtslēcēja Aleksandra Obižajeva teiktā arī viņa meita Rita ? valsts rekordiste (3,93) šajā vertikālajā lēkšanu disciplīnā — gatavojas lielākām starptautiskām sacensībām Igaunijā un Somijā. Arī pašmāju mačiem neesot nekādas vainas, taču Ritai tiek liegts startēt kopā ar vīriem… Lietas būtība slēpjas apstāklī, ka talantīgajai lēcējai pašu mājās trūkst konkurences. Lielākai starptautisko sacensību apritei gatavojas arī jaunā Latvijas rekordiste šķēpa mešanā Ilze Gribule, kura palīdzību meklēja pie mūsu izlases menedžeres Ludmilas Olijares.