Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceturtdien, 2. jūnijā, klubā «Depo» uzstāsies «The Flowers of Romance»

2. jūnijā klubā «Depo» kopā ar vienu no leģendārākajām Igaunijas grupām «The Flowers Of Romance» (bijusī «Vennaskond») uzstāsies vairs ne tikai uz alternatīvās skatuves labi zināmās un cienītās grupas «Astro’n’out» un «Punch», kā arī pavisam jauna grupa «Stargazers», kurā apvienojušies mūziķi ar spēlēšanas pieredzi tādās pazīstamās grupās kā «Roots Band», «Oceanfall», «The Hobos» un Igo pavadošā grupa.

«The Flowers of Romance» ir vienas no spilgtākajām personībām Igaunijas mūzikā — Tonu Trubetsky — projekts. Viņš tiek dēvēts arī par VDK visvairāk vajāto personu Baltijas rokmūzikā. Tonu pazīstams ar saviem anarhistiskajiem uzskatiem, kurus paudis vairākās grāmatās, videofilmās un, protams, savā slavenākajā projektā — grupā «Vennaskond».

«Vennaskond» dibināta tālajā 1984. gadā un ir viena no populārākajām, vecākajām, nozīmīgākajām Igaunijas grupām. Melnajās ādās ģērbtie anarhisti, kā «Vennaskond» mēdz dēvēt Igaunijā, ierakstījuši un izdevuši vairāk nekā desmit albumu un snieguši koncertus Somijā (mūzikas festivālā «Ruisrock» kopā ar komentārus neprasošām mūzikas zvaigznēm Deividu Boviju un Niku Keivu), Zviedrijā, vairākas reizes arī Latvijā (tostarp «Trinstokā» un «Putnudienā»), ASV, Rumānijā, Francijā un daudzās citās pasaules valstīs. 1991. gadā «Vennaskond» emigrēja uz Somiju, bet vēlāk atgriezās. Divdesmit pastāvēšanas gados grupā mainījušies neskaitāmi dalībnieki, un viņu muzicēšanas stils svārstījies no enerģiska pankroka līdz pusakustiskajam folkrokam. Neskaitāmas «Vennaskond» dziesmas ieņēmušas pirmās vietas dažādos Igaunijas topos, viņu ieraksti ir vieni no visvairāk pirktajiem valstī. 1996. gadā grupa saņēma «Radio France» balvu kā labākā Austrumeiropas grupa.

«The Flowers of Romance» tika izveidota 1999. gadā un tajā bez Tonu Trubetsky vēl spēlē Al Vainola (solo ģitāra), Tūliki Leinpere (vijole), Priit Perv (bass), Rainis Kingu (sitamie instrumenti), Roy Strider (ģitāra), Anti Pathique (bass), Maarit Kangron (čels), Anneli Kadakas (bungas). Lielākā daļa dalībnieku darbojas arī grupā «Vennaskond».

Paši grupas dalībnieki apgalvo, ka šī ir visu panku «tēva» Sid Vicious 1976. gadā izveidotās internacionālās grupas ar tādu pašu nosaukumu atgriešanās. Savu mūziku grupa pieskaita punk/new romantic scēnai, jauku akcentu dod vijoles un čella izmantošana. Kaut grupas saknes meklējamas punk, šajā gadījumā nesagaidīsiet scēnai raksturīgo skatuves huligānismu, grupas skatuves tēls ir gana solīds, arī mūzika nav trakulīga; tiešām vairāk viss atbilst 80. gadu new romantic scēnas korektumam un romantismam gan mūzikā, gan skatuves tēlā.