Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Žurnāls «Psiholoģija Ģimenei un Skolai» maijā–jūnijā

Lasiet žurnāla «Psiholoģija ģimenei un skolai» maija-jūnija numurā:

Bērns ienāk pasaulē. Vita Kalniņa

Dabisks, tomēr smags pārbaudījums. Parādīšanās šai pasaulē mazulim ir īsts pārdzīvojums- līdz ar piedzimšanu pilnībā mainās viņa dzīvesveids. Ko nozīmē mazuļa dzīvē mātes barošana ar krūti? Kā tas jādara lai bērns veiksmīgi attīstītos? Kā arī rakstā atradīsiet bērna attīstības shēmu 12 mēnešiem.

Mātes un bērna piesaistes stili. Gita Veisa

Šajā rakstā jūs uzzināsiet cik nozīmīgi bērna dzīvē ir pirmie cilvēki- vecāki. Cik lielu ietekmi tie atstāj? Daudzos Džona Boulbija pētījumos ir pierādīts, ka ģimenes audzināšanas stils uzspiež neizdzēšamu zīmogu personības individuālajām iezīmēm, kāds būtu pats labākais audzināšanas stils bērnam?

Kā vecākiem iemācīties palīdzēt saviem bērniem? Vera Batņa

Bērni ir īsti cilvēki, nevis tikai pielikums pieaugušajiem. Kādi tad īsti esam vecāki? Mūsu bērni ir apveltīti ar neierobežotu potenciālu un radošumu, kas viņiem ir vajadzīgs, lai veiksmīgi augtu, attīstītos un pielāgoties, bet bieži tas ir tālu no vecāku dvēseles iespējām un ko iesāk tādā situācijā?

Bērnu ar valodas sistēmas traucējumiem integrācija sabiedrībā. Pedagoģijas doktore I. Hadoņonoka, Dr. psych. I.Krūmiņa. Mag. psych. A. Sloka, Dr. Hab. Psych., Dr. Oec. M. Vidnere.  

                                                                                                                      Psiholoģijā tiek izmantots jēdziens psihiskās attīstības aizture. Tas nozīmē, ka bērns psiholoģiski vēl nav gatavs skolai- viņš stundas laikā vēlas paspēlēties, nosnausties, vēl nespēj pazīt burtus vai savienot tos, nespēj patstāvīgi sakārtot savas lietas, kādi tam var būt cēloņi? Kā palīdzēt šādiem bērniem jūs uzzināsiet šajā rakstā.

Vai zāļojam indigo bērnus? Aelita Folkmane

Kas ir indigo bērni? Vai speciālisti Latvijā ir pietiekami labi informēti, lai spētu precīzi noteikt uzmanības deficīta un hiperaktivitātes simptonu cēloņus? Vai ir iepazīta visa pasaules labākā pieredze alternatīvu metožu izmantošanā šo simptonu mazināšanā un likvidēšanā? Vai gan ir morāli akceptējumi parakstīt medikamentu, kas «nomierina» bērnu, sagraujot viņa nervu sistēmu?

Un vēl lasiet «Psiholoģija ģimenei un skolai» lappusēs daudz interesantu lietu.

Asoc.prof. Dr.psyc. Anita Lasmane psiholoģe Nora Kalnmale

Uz tikšanos žurnāla «Psiholoģija ģimenei un skolai» lappusēs!

Žurnālu var nopirkt preses tirdzniecības vietās — kioskos, grāmatu veikalos, Rimi veikalos u. c. vai pasūtīt Abonēšanas centrā Diena pa tālr. 8004001. Ja jūs interesē iepriekšējie žurnāla numuri, zvaniet 7371096 vai nāciet uz redakciju Rīgā, Brīvības ielā 109-3.

Ar cieņu Izdevējs HROFT.