Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konstatēts maldinošs pilsonības iegūšanas piedāvājums internetā

Naturalizācijas pārvalde konstatējusi maldinošu pilsonības iegūšanas piedāvājumu internetā, kurā par attiecīgu samaksu tiek solīts īsā laikā atrisināt jebkuras problēmas ar pilsonības iegūšanu, interneta portālu «Apollo» informēja Naturalizācijas pārvaldes preses sekretāre Līga Lukšo.

Latvijas pilsonību iespējams iegūt, tikai vēršoties Naturalizācijas pārvaldes reģionālajās nodaļās, tāpēc pārvalde aicina pilsonības pretendentus nebūt lētticīgiem un neatsaukties uz šādiem sludinājumiem.

Pārvalde vēlas vērst sabiedrības uzmanību, ka sludinājumā piedāvātais neatbilst patiesībai. Pieprasītā samaksa par pakalpojumu nav pielīdzināma patiesajām naturalizācijas procesa izmaksām vienai personai. Valsts nodeva par iesnieguma iesniegšanu ir 20 latu. Atsevišķām iedzīvotāju kategorijām tās apmērs ir tikai 3 lati. Ja persona vēlas, ir iespēja iegādāties metodisko mācību materiālu komplektu, kas maksā 1,70 latu.

Naturalizācijas procesa ilgumu nosaka objektīvi faktori, jo, izskatot katra pretendenta iesniegumu, pārvalde sadarbojas ar vairākām valsts institūcijām, tāpēc sludinājumā izteiktie solījumi nokārtot procesu dažās nedēļās ir nereāli.

Sludinājumā minēta arī maldinoša informācija par iespējām saņemt Latvijas Republikas pilsoņa pasi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē: personai, kura naturalizācijas kārtībā ieguvusi Latvijas pilsonību, 30 dienu laikā no pilsonības iegūšanas brīža Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā atbilstoši dzīvesvietai ir jāiesniedz apmaināmā pase un divas fotokartītes. Pasi parastā kārtībā izsniedz 20 dienu laikā pēc dokumentu iesniegšanas, paātrinātā kārtībā pasi var saņemt četru vai divu darbdienu laikā.

Naturalizācijas pārvalde par šo faktu ir informējusi Tieslietu ministriju un tiek gatavota informācija Drošības policijai.

Šādi sludinājumi kaitē Latvijas pilsonības prestižam un met ēnu uz pilsonības iegūšanas procesu. Pārvalde aicina pilsonības pretendentus nebūt lētticīgiem un ar pilsonības jautājumiem vērsties Naturalizācijas pārvaldes reģionālajās nodaļās, nevis atsaukties uz negodīgu cilvēku piedāvājumiem.

Pārvalde vēlas pateikties personām, kas sniedza informāciju par šo faktu, un aicina arī turpmāk informēt par līdzīgiem gadījumiem.