Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Ūdre tikusies ar Borisu Berezovski

Ar Krievijas vajāto oligarhu Borisu Berezovski viņa īsās vizītes laikā Latvijā šā gada 25. februārī tikusies arī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre (ZZS).

To otrdien Latvijas Televīzijas raidījumam «100. pants» atzina Ūdre.

Viņa apliecināja, ka nekādu spiedienu, lai netiktos ar Berezovski, neesot saņēmusi, un tikšanās laikā bijusi vienīgā augsta valsts amatpersona, kura ar Berezovski sarunājās. Ūdre tikusies ar Krievijas oligarhu, ņemot vērā viņa darbību Pilsoniskās brīvības fondā, jo arī Saeimas priekšsēdētāja ir iesaistījusies dažādās nevalstiskās organizācijās.

LETA jau ziņoja, ka laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze» vēstīja par Berezovska un iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona (LPP) tikšanos.

Tā kā pieņēmis lēmumu Berezovski neizdot Krievijai, ministrs izjutis «nežēlīgu spiedienu» ne tikai no Krievijas, bet arī no Krievijas ietekmē nonākušajām Latvijas amatpersonām. Kā norāda laikraksts, jau Berezovska vizītes laikā Latvijā tā rīcībā nonāca droša informācija, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina vajātais oligarhs ne tikai apmeklējis savu Latvijā izveidoto fondu un rīkojis preses konferenci, bet arī ticies ar vismaz divām augstām Latvijas valsts amatpersonām, viena no kurām bija Jēkabsons.

Uzzinot, ka Berezovskis ir iebraucis Latvijā, un zinot Kremļa attieksmi pret viņu, tikšanās notikusi pēc Jēkabsona iniciatīvas. Viņš vēlējies personīgi pārliecināties, kāpēc Berezovsis ir ieradies un kādas ir viņa intereses Latvijā.

«Mums notika 30–40 minūšu gara saruna, kurā es arī uzdevu šos jautājumus. Uzskatu, ka es kā Latvijas pilsonis un arī iekšlietu ministrs pieņēmu pareizu lēmumu, ar viņu tiekoties un pārliecinoties par viņa patiesajām interesēm,» skaidroja Jēkabsons.

Spiediena mērķis bijis panākt iekšlietu ministra piekrišanu Berezovska aizturēšanai kaut vai uz īsu mirkli. «Es nenosaukšu nevienu vārdu vai uzvārdu. Varu tikai teikt to, ka šis spiediens bija visaptverošs. Biju izbrīnīts, cik ļoti Latvija spēj saļodzīties zem Maskavas spiediena. Tas man ir viens no vislielākajiem pārsteigumiem, kāds man jebkad ir bijis kopš atgriešanās Latvijā. Krievija darbojās tieši,» atzinis ministrs.