Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viktors Avotiņš: Bābisms

Bābismam nav sakara ar dzimumu. Starp vīriešiem tas šķiet šobrīd daudz izplatītāks nekā starp sievietēm. Ne tikai politikā, bet tur tas ir īpaši truls. Jo tad, kad politika pārstāj būt lietišķs process, kad par politiku kļūst politiskās pļāpās savārīto mēslu novākšana, top skaidrs, ka valsts budžetu un tiesu sistēmu politiskā sādža patērē, lai labākajā gadījumā segtu nespēju savu privāto, partijisko pārliecību samērot ar valstisku darbu.

Pēdējais mēnesis politikā sevišķi izcēlies ar partijisku pļāpāšanu, ignorējot valstisku šo pļāpu satura iespējamību. Pirmkārt, robežlīguma situācija šajā laikā izvesta ārpus risinājuma, bet tas pamatots ar politiskiem mītiem. Ja tiem ir jēga, tad problēma bija mierīgā garā risināma pēc parakstīšanas līdz līguma ratifikācijai.

Tagad jāpieļauj, ka ne Abrene satrauc šajā lietā, bet robežas statuss pēc parakstīšanas. Tas, ka robežas šķērsošana jaunajos apstākļos (sevišķi kā ES robeža) pārstās būt ēnu ienākumu avots. Acīmredzot tā gūstamo summu līmenis smeļas arī varai mutē, tāpēc deklarācija domāta nekam citam kā vien gumijas stiepšanai.

Otrkārt, minoritāšu definīcija, ratificējot attiecīgo konvenciju, iznākusi politiski pakropla, kādēļ ir iemesls kārtējām tiesu pļāpām.

Treškārt, komunismu nosodošajā deklarācijā nav iztikts bez aktuālo partijisko attiecību kārtošanas, bez deklarācijas projicēšanas šābrīža iekšpolitikā. Komunismam kā režīmam patiks, ja seku šķirošana notiek ne pēc režīma būtības, bet tagadnes «vajadzību» principiem.

Ceturtkārt, savādi, kāpēc TP neizslēdza Aleksandru Kiršteinu pirms gada vai diviem un kāpēc TP virzīja viņu par Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju? Pārskatīju viņa publiskos izteikumus un nekonsekvenci pēdējos trijos gados tur neatradu. Tātad — arī viņš partijai bijis «apstākļu dēļ» nepieciešamais upuris, kas vajadzīgs kā politikas sapļāpāto kļūdu «labojums».

Ne par nodokli pensijām vajadzētu domāt, bet par nodokli vārdiem. Jo vārdi ir vienīgais resurss, ar ko te papilnam nodrošināta «demokrātiskā procesa» nākotne.