Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklās <I>bīča</I> sezonu

Nedēļas nogalē startēs Latvijas pludmales volejbola sezona, un pirmajā posmā Dubultos ar Jūrmalas domes gādību līdzjutējus sagaidīs stadions ar 600 skatītāju vietām.

«No šīs sezonas ar Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu uzsākam četru gadu ciklu Pekina 2008,» pirms jaunās sezonas rīkotajā preses konferencē atklāj Latvijas Pludmales volejbola līgas valdes priekšsēdētājs Egils Cīrulis.

Viņa vārdu nopietnību apstiprināja LOK ģenerālsekretārs Einārs Fogelis, minot trīs Latvijas volejbolistu pārus, kuri atrodas Latvijas Olimpiskās vienības B un C sastāvā. Visi seši minētie ir jaunās paaudzes volejbolisti, bet pieredzējušie finansējumu meklēs paši.

Latvijas junioru izlases galvenais treneris Austris Štāls, kurš pats turpina aktīvi startēt pludmalē, atzīst, ka izpaliekot sagatavošanās process, jo vairums bīča spēlētāju sezonu pavada klasiskajā volejbolā. Turpretī Eiropas labākie pludmales volejbolisti pārziemo Austrālijas un Brazīlijas pludmalēs, Eiropā atgriežoties īsi pirms sezonas sākuma. «Bet jaunākās vēsmas pasaules pludmales volejbolā rāda, ka bīču varētu spēlēt visa gada garumā — ziemas periodā notiktu Nāciju kauss, kuru izspēlētu pēc tādas pašas shēmas kā Deivisa kausu tenisā,» skaidro Štāls.

Latvijas Volejbola federācijas viceprezidents Arnis Veisbārdis atzīst, ka palēnām jācenšas atdalīt pludmales un klasisko volejbolu. Lai to realizētu, tiek domāts par slēgtā stadiona būvi, kurā varētu spēlēt arī ziemas periodā. Tomēr bīča un klasiskā volejbola nošķiršana varētu samazināt jau tā nelielos spēlētāju resursus, jo īpaši dāmu klasiskajā volejbolā.

Bieži esam dzirdējuši par Latvijas jaunajiem pludmales volejbolistiem, kuri ar teicamiem rezultātiem cīnās vecā kontinenta un pasaules čempionātos, mājās pārvezdami dažāda kaluma medaļas, taču pieaugušo līmenī perspektīvie spēlētāji pazūd. «Viss atkarīgs no finansēm. Saprotams, ka jauniešus atbalstīt ir viena lieta, bet pieaugušos — pavisam cita. Esam aprēķinājuši, ka viena pāra nosūtīšana uz visiem čempionātu posmiem sezonā izmaksātu apmēram 50 tūkstošus latu. Taču uz posmiem jābrauc, lai pakāptos reitingā un tiktu pie spēlēšanas,» uz neizbēgamajiem tēriņiem norāda Veisbārdis.

Latvijas pludmales volejbola līdzjutējus jaunajā sezonā sagaida patīkama dāvana. «Esam nolēmuši uzbūvēt vasaras stadionu Dubultos. Pagaidām tribīnēs būs vieta 600 līdzjutējiem, taču nākotnē vēlamies to attīstīt, lai varētu organizēt starptautiskus turnīrus,» turpmāko gadu mērķus izvirza Cīrulis.

Jūrmalas domes pārstāvis Aigars Tampe apliecināja, ka 12 tūkstošus vērtās tribīnes tiks uzstādītas jau šīs nedēļas nogalē, kad no piektdienas līdz svētdienai notiks «SEB Open» (Latvijas vīriešu atklātā čempionāta) pirmais posms. Bet pēc nedēļas «Latvija Open» laikā jauno stadionu iemēģinās arī dāmas.

«Pirms dažiem gadiem priecājāmies par 10 tūkstošu latu lielu atbalstu, taču šosezon visu sponsoru ieguldījums mērāms 70 tūkstošos,» materiālo bāzi neslēpj Veisbārdis. LVF viceprezidenta teikto apstiprina arī Cīrulis, piebilstot, ka pludmales volejbolam dota laba iespēja pierādīt, ka tā atbalstīšanai ir jēga.