Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāts portāls «druzjam.lv»

Darbību sācis interneta portāls krievvalodīgajiem «druzjam.lv», kura uzdevums, līdzīgi kā latviešu vidē populārajam «draugiem.lv», būs nodrošināt iespēju Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju daļai satikt draugus un paziņas un sazināties dzimtajā valodā, aģentūru LETA informēja portāla veidotājs Maksims Kušnarevs.

Sākotnēji draugu savstarpējai saziņai veidoto portālu iecerēts padarīt pieejamu visiem. Līdz rudenim reģistrēties varēs bez ielūgumiem. Pagaidām portāla lietotājiem visi pakalpojumi būs bez maksas. Tie ietver arī 20 fotoattēlu izvietošanu, apmeklējumu statistiku.

Kušnarevs norādīja, ka nevēlas meklēt analoģijas ar pastāvošajiem portāliem, bet atzina, ka izmantoti portālos «friendster.com» un «iFriends.co.uk» nolūkotie risinājumi. Viņš atturējās prognozēt portāla lietotāju skaitu, bet līdz šim tajā esot reģistrējušies 500 lietotāji.

«Sākumā portāls «druzjam.lv» tika izveidots dažiem desmitiem tuvāko draugu un paziņu, bet atsaucība izrādījās ļoti liela un interesi par šāda veida portālu apliecināja rezultāti arī pēc eksperimentālas reklāmas kampaņas, kad divās dienās reģistrējās aptuveni 500 lietotāji,» stāstīja Kušnarevs.

«Neskatoties uz straujo krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju integrāciju, informācijas telpa Latvijā joprojām ir dalīta, un krievvalodīgie labprātāk izmanto «savus» medijus,» uzskata Kušnarevs.

Viņš atzina, ka integrācija skar tādas jomas kā bizness, izglītības sistēma un citas sabiedriskās sfēras, tomēr personīgo interešu mediju izvēlē priekšroka tiek dota dzimtajai valodai.

Kā galveno atšķirību no esošajiem portāliem «druzjam.lv» veidotājs minēja lietotājiem pieejamās «blogu» jeb interneta dienasgrāmatu izveides iespējas. Nākotnē portālā iecerēts piedāvāt dažādus jaunus tehnoloģiskos risinājumus, piemēram, elektronisko kalendāru, iespēju savā profilā ievietot baneri ar ziņojumu draugiem.

Portāla veidošanā pašlaik iesaistīti četri cilvēki. Šim mērķim nodibināta arī kompānija «Ink Communication». Līdz šim portāla veidošanā ieguldīti aptuveni 600 lati. Portāls veidots, izmantojot «Java 2EE» dizaina šablonus un «Java 2EE» aplikāciju serveri. Portāls veidots modulāri, lai nodrošinātu elastību jaunu funkciju pievienošanā un portāla pilnveidošanā, kā arī ātrdarbību.

Populārā portāla «draugiem.lv» veidotājs, SIA «Draugiem.lv» direktors Lauris Liberts sacīja, ka jauno portālu neuztver kā konkurentu un apjomīgu lietotāju migrāciju no «draugiem.lv» uz «druzjam.lv» neprognozē. Viņš atzina, ka jaunajam portālam ir potenciālas iespējas iekarot krievu auditorijas daļu, lai gan šajā segmentā spēcīgas pozīcijas jau ir «one.lv».

«Nav citas valsts Rietumeiropā, kur būtu tik daudz šāda veida portālu,» sacīja Liberts. Viņš atzīmēja, ka Krievijā pēdējā laikā liela daļa domēnu, kas saistīti ar vārdu «druzjam» (draugiem), tiek reģistrēti uz Latvijas privātpersonu vārda.