Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā mobilo sakaru abonenti ir 67,2% iedzīvotāju

Pagājušā gada beigās mobilo sakaru abonentu skaits Latvijā sasniedza 1,55 miljonus, un tas ir aptuveni 67,2% visu Latvijas iedzīvotāju. Par to liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskais pārskats par pagājušo gadu.

Pagājušā gada laikā mobilo sakaru abonentu skaits pieaudzis par 27,6%. Pērn pieaugums bija mazāks nekā 2003. gadā, kad mobilo sakaru abonentu skaits palielinājās par 32,7% un gada beigās sasniedza 1,217 miljonus.

Mobilo sakaru operators SIA «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) pērn sasniedzis lielāko klientu skaita pieaugumu kopš uzņēmuma dibināšanas. Salīdzinot ar 2003. gadu, kopējais LMT pakalpojumu lietotāju skaits pieauga par 23,6% un gada beigās sasniedza 752 500. Tas ir 32,61% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Mobilo sakaru operators SIA «Tele2» savus datus nepublisko.

Kā liecina regulatora apkopotie dati, pagājušā gada beigās kopējais fiksētā telefona abonentu līniju skaits bija 631 000, no kurām 90% bija pieslēgtas ciparu sistēmai.

Salīdzinot ar 2003. gadu, kopējais telefona abonentu līniju skaits samazinājās par 4,7%, savukārt ciparu sistēmai pieslēgto līniju īpatsvars palielinājās par 2,2%.

Pilnībā modernizēts ir Rīgas rajons un visi rajonu centri, kā arī gandrīz visas pārējās Latvijas pilsētas. «Lattelekom» turpina darbu pie pilnīgas telekomunikāciju tīkla modernizācijas pabeigšanas visā valsts teritorijā, ko, ieguldot 30 miljonus latu, plānots pabeigt trīs gadu laikā.