Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kam vajadzīgs sensors uz stūres?

Ja kādreiz jūs nevarat iedarbināt savu automašīnu, iespējams, esat pārāk piedzēries, lai brauktu ar to. Šāda ideja ir 54 gadus vecā Denisa Belemūra izgudrojuma pamatā.

Viņa izgudroto 600 dolāru vērto alkohola sensoru var ievietot automobiļa stūrē vai vadītāja cimdos, un tas, analizējot potenciālā vadītāja ādu, noteiks, vai viņš drīkst vadīt automobili.

Belemūrs ir nekustamo īpašumu aģents, un šā jaunā veida alkohola sensora izstrāde viņam prasīja 12 gadus. Šāda sensora izstrādi viņš sāka pēc tam, kad viņa pusaugu dēls dzērumā cieta autoavārijā un ieguva nelielus smadzeņu bojājumus.

«Paldies Dievam, toreiz visi palika dzīvi. Tas man bija kā signāls, ka kaut kas jādara,» teica Belemūrs. «Ceru, ka kādu dienu man piezvanīs kāds svešinieks un teiks, ka viņš bija dzēris un braucot būtu varējis kādu nogalināt, taču mana sensora dēļ viņš nevarēja iedarbināt savu mašīnu.»

Šomēnes Belemūrs saņēma sava izgudrojuma patentu. Viņš cer, ka līdz gada beigām viņam izdosies pabeigt sensora testēšanu un varēs sākt tā ražošanu.

Sensora autors gribētu, lai viņa izgudrojums tiktu uzstādīts visās jaunajās mašīnās, bet Amerikas Lielceļu satiksmes drošības administrācijas pārstāvis uzskata, ka tas varētu būt problemātiski. «Neesmu pārliecināts, ka autoindustrija ir gatava pieņemt šo sensoru tā augstās cenas dēļ,» viņš teica, piebilzdams, ka ar papildu izmaksām nebūtu apmierināti arī tie vadītāji, kas nebrauc dzērumā.