Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūžībā aizgājis Medicīnas vēstures muzeja direktors Kārlis Ēriks Arons

2005. gada 1. jūnija rīts bija lietains. Šajā rītā no mums atvadījās profesors, zinātnieks un mīļš draugs Kārlis Ēriks Arons. Viņa nāve pienāca negaidīti. Daudzi no mums viņu atcerēsies vienmēr smaidīgu un dzīvespriecīgu, allaž gatavu cīnīties par savu taisnību un aizstāvēt savu pārliecību.

Kārlis Ēriks Arons ir dzimis 1933. gada 25. augustā Rīgā. Daudzi viņu pazina kā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktoru. Šajā muzejā viņš pavadījis daudzus savas dzīves gadus un stāvējis tam klāt kopš pašiem pirmssākumiem. Muzejā K.Ē.Arons sāka darboties jau tālajā 1960. gadā. No 1974 līdz 1989. gadam viņš bija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktora vietnieks, bet kopš 1989. gada vadīja muzeju kā direktors.

Lielu daļu savas dzīves K.Ē.Arons vēltījis Paula Stradiņa Medicīnas un vēstures muzeja attīstībai. Izveidojis tā filiāles — Farmācijas muzeju, Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeju un Aleksandra Bieziņa muzeju. Nekad nav žēlojis savu spēku, lai palīdzētu pat pie šķietami visniecīgākajiem darbiem. Muzejā viņa gadībā tapušas daudzas izstādes, kurām nereti viņš bija idejas autors.

Lai uzskaitītu visas Kārļa Ērika Arona saņemtās medaļas, atzinības rakstus un nopelnus būtu nepieciešams ļoti daudz laika. Kā vienu no spilgtākajiem posmiem var atzīmēt Paula Stradiņa balvas saņemšanu. K.Ē.Arons arī turpināja izdot Paula Stradiņa dibināto zinātnisko rakstu krājumu «Iz istorii medicini». 1992 gadā iznāca to turpinājums ar nosaukumu Acta Medico-Historica Rigensia.

Izcilais muzeja direktors brīvajā laikā baudījis mūziku, teātri un ceļošanu. Cita starpā K.Ē. Arons ir autors piecu cēlienu lugai «Kāzas»; tā viņa studiju gados spēlēta pašdarbības teātrī Ventspilī.  Pats K.Ē. Arons tur darbojies kā aktieris un producents. Viņš savulaik diriģējis arī jaukto tautas kori un vīriešu kamerkori Latvijas Universitātē.

Atvadīšanās no K.Ē. Arona notiks šā gada 3. jūnijā, plkst.15, Rīgas Krematorija telpās.