Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Egils Līcītis: Iekšlietu ministrs nekad nemelo

Gaužām nepatīkami klausīties, kā valsts centrālais televīzijas ziņu kanāls uzstājīgi cenšas sašņorēt mūsu cienījamo iekšlietu ministru, itin kā tas melotu. Nē, iekšlietu ministri nekad nemelo! Neviens arī nevar piespiest viņu plecus pie tatami paklāja, lai prasītu padošanos. Faktiski jebkuram iekšlietu ministram līdz ar viņa pieņemšanu darbā iedod ceļojošo zīmīti, ka «viss, ko darījis šīs zīmītes uzrādītājs, ir veikts valsts, prezidentes, kardināla utt. vārdā».

Es pat nezinu, vai tagad, pēc šīs publiskās nomelnošanas, šaoliņ cīņu mākslas klostera absolventam ar sarkano jostu Ērikam Jēkabsonam nevajadzētu drusku ieboksēt kādu tur «Panorāmas» redaktoru (kungu, protams), bet tas lai paliek viņa pašā izvēlē. Galu galā piedošana arī ir kristīga iekšlietu ministra privilēģija.

Ko tad TV pēddziņi izcilu noskaidrojuši? Ka tad, kad no Krievijas izraidītā ceļš Borisu Berezovski bija atvedis uz Rīgu, iekšlietu ministrs un vēl kāda vārdā nenosaukta «augstu stāvoša amatpersona» tomēr esot tikušies ar šo Krievijas — Londonas džentlmeni, lai arī iepriekš Jēkabsona kungs bij teicis, ka runīgo viesi i vaigā nav redzējis. Ministrs nepaguris skaidro, ka tas viss bijis «valsts interešu vārdā», jau saņurcījis augšminēto zīmīti, to nemitīgi izrādīdams, un atklāti atzīst, ka viņam nācies stāvēt kā klintij, lai neizdotu Berezovski Maskavai, bet televīzija tikai maļ savu — melojis, melojis. Tas ir apmēram tā, ka Jēkabsona kungu piesietu vai piekaltu kalna korē un ik pa laikam atlidotu ērglis ar videokameru un knābātu viņam aknas. Nu pavisam nekristīgi.

Ziniet, ko tauta par to sacītu? Teiktu — tad nu gan liela muiža, vai viņš tikās vai netikās ar to Berezovski. Vai runāja par dāmām, par Londonas miglu vai dabūja no Berezovska beigta ēzeļa ausis, vai pats viņam tās iedeva. Un, ja arī kaut ko vērtīgu dabūja — lai dabū.

Līdzīgi Jēkabsona kungu izrādīja, kad viņš ar meijām cīnījās pret uguns stihiju. Arī kā vientuļa klints. Vai jūs domājat, ka TV darboņi kaut vai šļūteni palīdzēja vilkt degošajā tīrelī? Tā ka var droši sacīt, ka nereti knišļu apsēsti ir ne tikai lopi, bet arī mūsu cienījamākās un valstiski domājošākās amatpersonas. Vajag tikai «sagadīties apstākļiem», būt attiecīgam klimatam un sevišķi izdevīgai reizei, lai uzbruktu.