Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēlas vēl stingrākus sodus neprātīgajiem auto vadītājiem

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) un iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons (LPP) aicina Saeimu atbalstīt likumu izmaiņas, lai apturētu «dzērušo un bez tiesībām braucošo slepkavu un pašnāvnieku noziegumus».

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Pirmās partijas (LPP) preses sekretārs Edgars Vaikulis, ministri nosūtījuši vēstuli ar šādu aicinājumu visām Saeimas frakcijām un neatkarīgajiem deputātiem, lūdzot steidzamības kārtībā pieņemt Satiksmes ministrijas (SM) un Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātos grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK) un Krimināllikumā (KL), kas paredz ieviest bargākus sodus satiksmes noteikumu pārkāpējiem par braukšanu alkohola vai narkotisko vielu reibumā un bez autovadītāja apliecības, paredzot arī automašīnas konfiskāciju.

Ministri vēstulē norāda, ka SM un IeM kopīgi izstrādāto grozījumu galvenais mērķis ir divu gadu laikā vismaz divas reizes samazināt bojāgājušo un sakropļoto cilvēku skaitu. «Diemžēl atsevišķas amatpersonas ļaunprātīgu likumpārkāpēju «cilvēktiesības» joprojām vērtē augstāk par citu satiksmes dalībnieku tiesībām dzīvot vai netikt sakropļotam dzērāja izraisītā avārijā, bet mēģinājumu to apturēt sauc par «šaušanu ar lielgabalu pa zvirbuļiem»,» teikts vēstulē.

Trešdien arī LPP Saeimas frakcijas deputāti lems, vai atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā steidzamības kārtībā ierosinātos grozījumus, kuru pieņemšanu valdībā kavējot Tieslietu ministrija. Uz frakcijas sēdi plkst. 15 aicināts Jēkabsons, Ceļu satiksmes drošības direkcijas direktors Andris Lukstiņš un Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Grozījumi likumos jau paredz palielināt naudas sodus un pagarināt termiņus autovadītāja tiesību atņemšanai par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā, kā arī ieviest piespiedu darbu. Par šo pārkāpumu paredzēts aizturēt transportlīdzekli līdz brīdim, kamēr tiek izpildīts pieņemtais lēmums.

Ierosināts arī noteikt 500 latu naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā bez tiesībām, paredzot transportlīdzekļu konfiskāciju, palielināt sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kā arī paredzēt tiesības policijai par atsevišķiem pārkāpumiem aizturēt transportlīdzekli līdz brīdim, kamēr tiek izpildīts pieņemtais lēmums.