Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Komplimenti vīrietim — būt vai nebūt?

Ar vīriešiem jāapietas saudzīgi. Un ne tikai tāpēc, ka viņu mums ir maz un visām var nepietikt. Ir jāsaudzē arī viņu psihe. Turpinām diskusiju!

Uzņemtais temps jāievēro

Psihologs Gatis Bušs apgalvo, ka nedrīkst ignorēt ģimenē iedibinātās tradīcijas: «Ja laulātie laimīgā kopdzī­vē nodzīvojuši jau 10 gadus un līdz šim veik­smīgi iztikuši bez tādām ārišķībām kā kompli­menti, būtu savādi, ja kādu dienu viens no vi­ņiem sāktu nemitīgi bārstīt piezīmes (kaut arī pozitīvas) par otra ārējo izskatu, teicamo frizūru vai pagatavotajām garšīgajām pusdienām, kādas vēl nekad nav baudījis.

Kā kurss ir uz­ņemts sākumā, tā jāturpina. Protams, var pavirzīties pa labi vai pa kreisi, bet tas jādara sa­prāta robežās. Korekcijas attiecībās un attiek­smē var būt, tikai tās jāizdara lēnām un nepārforsējot.

Ar komplimentiem un slavināšanu ir līdzīgi kā ar badu. Ja tu visu mūžu esi dzīvojis badā, bet vienā dienā tev sāk dot ēst tik daudz, cik tev pašam gribas, sākas caureja, vemšana un citi gremošanas ceļu traucējumi. Tāpēc bū­tu muļķīgi dot kādus konkrētus padomus un vienā rakstā ieteikt sievietei savu vīrieti sākt sla­vēt tik un tik reizes stundā.»

Labo vārdu manipulācija

«Vārdam «kompliments» latviešu valodā ir slikta, tāda kā ārišķīga piegarša. Es labāk sacītu: atgrie­zeniskā saite, apstiprinājums, apliecinājums. Tas viss nozīmē to, ka es redzu, pamanu un novēr­tēju, ko otrs cilvēks labu dara, kā es to protu novērtēt. Šos labos un patiesos vārdus nemaz nevar pārdozēt. Kompliments turpretim ir kaut kas salkans, ārišķīgs un, iespējams, nepatiess,» saka G. Bušs.

Sievietēm, kuras nolēmušas vīrieti iekarot, lie­kot lietā slavināšanu un lutinot viņu ar veselu lērumu saldo vārdu, psihologs iesaka būt uzmanīgām: «Tādā gadījumā šie labie vārdi vairs nav patiesi, bet gan viens no manipulēšanas līdzekļiem.

Saka, ka sievietēm patīk, kad viņām saka: «Vai, cik tu šodien labi izskaties!» Taču arī ne visām tas lie­kas patīkami. Dažas, iespējams, nodomā — re, atkal tikai par izskatu, neko citu labu apkārtējie manī nesaskata. Ne visas sievietes ir vienādas.

Ne visi vīrieši ir vienā­di. Turklāt vīrietis ne­būt nav tik aprobe­žots, lai neatšķirtu, kad pateiktais kompli­ments nāk no sirds un kad zem tā slēpjas kaut kas nepatiess. Attiecībām, kuras balstī­tas uz liekulību, nav garš mūžs.»