Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj rekonstruēto Lielupes tiltu

Ceturtdien pulksten 11 pēc rekonstrukcijas tiek svinīgi atklāts Lielupes tilts, kas sekmēs ātru un ērtu iebraukšanu Jūrmalā. Šis ir lielākais projekts ar Jūrmalas Domes līdzdalību, kura realizācijai trīs gadu laikā kopumā izlietoti 4,2 miljoni latu. Par to «Apollo» pavēstīja Jūrmalas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā speciāliste Veronika Ramāne.

Rekonstrukciju veica a/s «Latvijas tilti», un puse no projekta izmaksām ir finansēta ar valsts līdzekļiem. Šogad tika rekonstruēta tilta labā puse virzienā uz Rīgu, veikta arī tilta piebrauktuvju rekonstrukcija Rīgas pusē, pārbūvējot caurlaižu posteņus. Pēdējā darbu kārtā uzklāta asfalta seguma virskārta nobrauktuvei Jūrmalas pusē.

Atklāšanas dienā sāks darboties ērti iebraukšanas maksas automāti, kuros varēs norēķināties ne tikai ar naudu, bet arī ar maksājumu kartēm. Norēķināšanās ar kartēm ir jauninājums autobraucēju ērtībām, kas vecā parauga automātos nebija iespējama.

Jau agrāk līdz ar Lielupes tilta rekonstrukcijas pirmā posma pabeigšanu tā pusei virzienā no Rīgas tika kapitāli saremontēta visa klātne, nostiprinātas tilta konstrukcijas, pārvietotas komunikācijas, divās kārtās uzliets jauns asfalts, izbūvēta ietve, uzstādīti apgaismes stabi, margas un barjeras.

Darbu gaitā radās vajadzība pēc papildu finansējuma, proti, Dome piešķīra vētrā izskalotā Lielupes tilta konusa remontam 38 000 latu. Konuss tika izskalots šā gada janvāra vētras laikā, un bez tā remonta nebija iespējams pabeigt tilta rekonstrukciju.

Remonta laikā izbūvēta papildu nobraukšanas josla uz Viestura ielu, lai atvieglotu apmeklētāju piekļūšanu «Līvu akvaparkam», kā arī uzstādīti jauni luksofori Pērkona ielas krustojumos ar Viestura un Dārzkopības ielu. Pilnībā veikts ielas horizontālais marķējums.

Pavisam šogad Jūrmalā dažādiem investīciju projektiem Jūrmalas Dome plāno tērēt astoņus miljonus latu.