Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesnešu ētikas kodekss tā arī nav sācis darboties

Tiesnešu ētikas kodekss kopš pieņemšanas brīža tā arī nav sācis darboties un «būtu jāstrādā pie tā iedzīvināšanas,» trešdien atzinusi Starptautiskās krimināltiesas tiesnese Anita Ušacka tikšanās laikā ar tieslietu ministri Solvitu Āboltiņu (JL).

Kā aģentūru LETA informēja ministres preses sekretārs Sandris Sabajevs, tikšanās laikā Ušacka pateicās par viņai pausto uzticību, nolemjot atkārtoti izvirzīt viņas kandidatūru Starptautiskās krimināltiesas tiesneša amatam. 2003. gada februārī Ušacku ievēlēja par tiesnesi uz triju gadu termiņu.

Ušacka arī informējusi ministri par Starptautiskās krimināltiesas darbu un savu lomu tajā.

Abas amatpersonas pārrunāja arī Latvijas aktualitātes tieslietu jomā, jo Ušacka sekojot līdzi notikumiem dzimtenē, stāstīja Sabejevs.

Tieslietu ministre ierosinājusi Tiesu iekārtas likumprojektā noteikt tiesnešu ētikas komisijas izveidošanu. Tās locekļus ievēlētu tiesneši no sava vidus, komisijai būtu tiesības izvērtēt tiesnešu rīcības atbilstību Tiesnešu ētikas kodeksam un ierosināt disciplinārlietas par Ētikas kodeksa pārkāpšanu.