Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pahars arī brauks uz Sanktpēterburgu

Trešdien Latvijas futbola izlases treniņā tika sarīkota spēle, kurā komandas galvenais treneris Jurijs Andrejevs pārbaudīja iespējamo pamatsastāvu mačam pret Krieviju un dažādus futbolistu virknējumus. Šo treniņspēli muskuļa sāpju dēļ nepabeidza uzbrucējs Māris Verpakovskis, taču viņš nav guvis nopietnu savainojumu un ceturtdien turpinās trenēties kopā ar visiem.

Latvijas izlases treniņš tika pielīdzināts nopietnam mačam — sākumā futbolisti tika sadalīti divās komandās pa 11, pēc tam sekoja pirmsspēles norādījumi ģērbtuvēs katrai komandai atsevišķi un kārtīga iesildīšanās. Arī pašā spēlē netrūka emociju. Rimkus pārmeta galvenajam tiesnesim, kura lomā iejutās treneris Jurijs Andrejevs, ka viņš ar savu perioda beigu signālu norāvis ātro uzbrukumu. Futbolisti strīdējās, vai vārti gūti no aizmugures stāvokļa.

Andrejevs vēlāk sarunā ar «Neatkarīgo» atzinās: «Es speciāli uzreiz nefiksēju aizmugures stāvokli, jo katrai epizodei jābūt pabeigtai, neskatoties uz tiesneša vilcināšanos.» Spēlē, kas ilga trīs periodus, Latvijas izlases pirmā komanda uzvarēja ar 3:0, un Andrejevs tik ļoti bija iegrimis atsevišķu futbolistu darbības analīzē, ka uzreiz pat nevarēja nosaukt visus vārtu guvējus: «Skaidri zinu tikai to, ka vienus vārtus guva Rubins.» Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, pārējos rezultatīvos sitienus izdarīja Laizāns un Rimkus.

Komanda, kas šo spēli sāka dzeltenos krekliņos, trešdien tika uzskatīta par optimālo pamatsastāvu mačam pret Krieviju. Tā izskatījās šādi: Piedels; Žavoronkovs, Stepanovs, Smirnovs, Zirnis; Bleidelis, Astafjevs, Laizāns, Rubins; Prohorenkovs, Verpakovskis. Mača gaitā aizsardzības labajā malā Žavoronkova vietā tika izmēģināts Isakovs, uzbrukumā Prohorenkovu aizstāja Rimkus, pussargu līnijas vidū parādījās Lobaņovs, vārtos stāvēja arī Doroševs un Davidovs… Katrā ziņā sākumsastāvā ir iespējami daži varianti.

Laukumā malā varēja sastapt uzbrucēju Marianu Paharu, kurš centās ar jokiem uzmundrināt savus kādreizējos partnerus, bet viņi savukārt uzmundrināja «Southampton» futbolistu, novēlot viņam pēc iespējas ātrāku atgriešanos izlasē. Traumas ilgstošās ārstēšanas dēļ Paharam pagaidām nākas palikt skatītājos, taču viņš kopā ar izlasi dosies uz maču Sanktpēterburgā. «Jāatbalsta puiši vismaz morāli, ja tagad nevaru palīdzēt laukumā. Atvaļinājumu esmu iecerējis pavadīt Latvijā un varbūt uz pāris dienām izbraukšu tepat netālu — uz Palangu. Trešdien sāku treniņus pirms nākamās sezonas, bet 27. jūnijā man jāatgriežas Sauthemptonā, lai gatavotos kopā ar komandu.»

Treniņā skatītāju lomās bija arī prāvs žurnālistu pulciņš, Jevgeņijs Miļevskis un jauniešu futbola treneris Juris Docenko, kurš atklāja: «Izlases treniņos var iegūt jaunas vēsmas un emocijas. Šoreiz diemžēl nevarēšu noskatīties Latvijas izlases izbraukuma spēli klātienē, jo man ir liela saimniecība klubā «Alberts».»

Verpakovskis atgūstas pēc kausa fināla

Trešdienas treniņmačs vienam futbolistam beidzās priekšlaikus. Uzbrucējs Māris Verpakovskis pameta laukumu, nedaudz paskraidīja vieglā solī un devās uz ģērbtuvēm. Tomēr Latvijas labākais futbolists sarunā ar «Neatkarīgo» pavēstīja, ka nav pamata bažām par viņa veselības stāvokli: «Pirmais treniņš Latvijas izlasē iznāca smags, jo uzreiz vajadzēja iejusties spēles apstākļos. Nedaudz sāka sāpēt kāja, kas ir pēdējās spēles sekas. Tajā nācās izturēt lielu slodzi, bet pēc tam nebija laika atjaunošanās procedūrām, jo vajadzēja uzreiz atgriezties Latvijā, un vēl aizbraucu uz Liepāju, divas dienas pavadot ceļā. Tagad būs laiks ieiet pirtī un uztaisīt masāžu. Līdz spēlei palikuši divi treniņi, un domāju, ka viss būs kārtībā.»

Svētdien Ukrainas kausa izcīņas finālmačā tieši Verpakovskis kļuva par vienu no galvenajiem varoņiem, jo pēc pārkāpuma pret viņu tika gūti vienīgie vārti, un Kijevas «Dynamo» futbolisti varēja līksmot par izcīnīto kausu. Ukrainas čempionātā pēc ziemas pārtraukuma Verpakovskim sākumā nācās deldēt «Dynamo» rezervistu soliņu, taču pēdējos mačos viņš regulāri gūst vārtus un izceļas ar aktīvu darbību. Mūsu uzbrukuma līderis sasniedzis labu sportisko formu, un tieši viņš ir viena no mūsu galvenajām cerībām gaidāmajā mačā. «Fiziski patiešām jūtos normāli, lai gan par manu pašreizējo kondīciju drīzāk būtu jāspriež treneriem un futbola speciālistiem. Skaidrs, ka tagad jūtos daudz labāk nekā gada sākumā, kas man vienmēr iznāk grūts. Tomēr spēles rezultāts nebūs atkarīgs tikai no manis vai manas pašreizējās formas. Tas būs atkarīgs no visas komandas snieguma.»

Spēle pret Krievijas izlasi ir īpašs izaicinājums mūsu līdzjutējiem, taču Verpakovskis nevēlas akcentēt kaut kādus zemtekstus. «Es neuztveru šo spēli kā kaut kādu politisko cīņu. Būs interesanti spēlēt tāpēc, ka Krievija ir mūsu kaimiņvalsts un pastāvīgi esam sekojuši līdzi tās čempionātam. Mums ir pazīstami Krievijas izlases spēlētāji, un mačs būs interesants, jo šajā komandā sapulcināti spēcīgi futbolisti.» Ko Māris pats gribētu izdarīt šajā mačā? «Uzvarēt. Galvenais, lai uzvar komanda. Ja gūstu vārtus, bet komanda zaudē, tad maniem vārtu guvumiem nav nekādas jēgas.»

Ševļakovs: «Mūsu izredzes ir tikpat lielas»

Sestdien Sanktpēterburgā spēlēs arī Latvijas U-21 jauniešu izlase — Kirova stadionā mūsu komanda Eiropas čempionāta priekšsacīkstēs spēkosies ar vienaudžiem no Krievijas. Arī Latvijas jaunajiem futbolistiem saglabājas izredzes uz iekļūšanu finālturnīrā, un viņu galvenais treneris Jurijs Ševļakovs uzskata, ka tās ir pietiekami augstas. «Mums tabulā visi rezultāti ir tādi paši kā nacionālajai izlasei, izņemot spēli pret Lihtenšteinu, kas mūsu turnīrā nestartē. Visi runā, ka «lielajai izlasei» ir izredzes uz iekļūšanu finālturnīrā. No tā izriet, ka arī mums ir izredzes un tās ir tikpat lielas.»

Šogad Latvijas U-21 izlase izcīnījusi divas uzvaras — Eiropas čempionāta priekšsacīkstēs pār Luksemburgu (2:1) un Baltijas kausa izcīņā pār Lietuvu (1:1 un 5:4 pēc 11 m sitieniem). Treneris Ševļakovs norāda: «Mums tagad izsaukti tie paši futbolisti, kas izcīnīja šīs divas uzvaras. Varbūt vienīgi noderētu kādi pāris futbolisti, kuri pēc traumu izārstēšanas aizvadījuši vienu vai divus mačus virslīgā — Ivaško, Golubevs. Tagad komandu papildinājuši Blanks un Kļava, kurus uz Baltijas kausa izcīņu uzaicināja Andrejevs. Mēs noskaņojamies nopietnai cīņai, un puiši labi apzinās, ka viņiem šī ir laba iespēja parādīt sevi un varbūt tikt ierakstītiem Krievijas klubu pārstāvju blociņos.»

Protams, nevarēja pajautāt par to, ka varbūt kandidātu sarakstā vajadzēja iekļaut trenera dēlu Vadimu Ševļakovu, kurš ar diviem lieliskiem sitieniem nodrošināja neseno «Olimpa» uzvaru ar 2:0 pār «Skonto». Ševļakovs vecākais negrasās nevienu aicināt pa blatu: «Dēlam nepietiek ar vienu spilgtu maču, bet augstā līmenī ir jāaizvada vairākas spēles, lai nokļūtu izlasē. Arī viņš ārstēja traumu un pēc tam nospēlējis tikai divus mačus. Neko darīt esmu prasīgs — gan pret savu dēlu, gan pret pārējiem.»