Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Multibanka slēgusi aptuveni 1200 nerezidentu klientu kontus

Līdz 26. maijam Multibanka slēgusi aptuveni 1200 nerezidentu klientu kontus, teikts bankas advokātes Džīnas Arčibaldes paziņojumā ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklam (FinCEN).

Konti slēgti, tā kā nebija skaidras informācijas par klienta identitāti un patiesajiem labuma guvējiem.

Paziņojumā arī teikts, ka banka turpina uzlabot sistēmu nelegāli iegūtu naudas līdzekļu legalizācijas novēršanai un plāno pārskatīt pašreizējo kontu sarakstus nākamo mēnešu laikā, lai pārliecinātos par konta īpašnieku identitāti. Līdz ar to Multibanka nolēmusi pagaidām atteikties atvērt jaunus kontus nerezidentiem, izņemot tos, kuru īstie īpašnieki ir sadarbojušies ar banku. Banka plāno atsākt kontu atvēršanu tad, kad pārbaude būs pabeigta.

Paziņojumā noradīts, ka daudzas finanšu institūcijas ir pārtraukušas sadarbību ar banku, bet vēl vairāk finanšu institūciju norādījušas, ka nākotnē grasās pārtraukt sadarbību.

2004. gadā banka Kontroles dienestam nosūtījusi aptuveni 200 ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem, bet šogad — par aptuveni 50 darījumiem.

LETA jau ziņoja, ka ASV Valsts kase divas Latvijas bankas — VEF banku un Multibanku — novērtējusi kā finanšu institūcijas, kas rada «primāras bažas par naudas atmazgāšanu». Saistībā ar šo lēmumu ASV Valsts kases Finanšu noziegumu apkarošanas tīkls ierosinājis pieņemt noteikumus, kas aizliegs ASV finanšu institūcijām atvērt, uzturēt, administrēt vai pārvaldīt jebkādus šo divu banku korespondentkontus ASV.

Abas bankas mēģina šo atzinumu apstrīdēt.