Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētīs dzīves kvalitāti Latvijā

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo un politisko pētījumu institūts un Stratēģiskās analīzes komisija veiks pētījumu par dzīves kvalitāti Latvijā, aģentūru LETA informēja pētījuma koordinatore Baiba Bela-Krūmiņa.

Visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties ikdienas dzīves aprakstu konkursā «Pastāsti par savu dzīvi!». Tā mērķis ir savākt un apkopot Latvijas cilvēku skatījumu pašiem uz savu ikdienas dzīvi un tās kvalitāti.

Pētījumā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, lai izprastu, kā pašreiz cilvēki Latvijā piepilda sev atvēlēto laiku — ko domā par savu darbu, ienākumiem, ģimenes dzīvi, attiecībām ar citiem cilvēkiem, veselību, prasmēm, zināšanām, interesēm un brīvo laiku, par savu nākotni un kādu to vēlētos redzēt.

Konkursā var piedalīties jebkurš Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no tautības, pilsonības, vecuma, nodarbošanās, dzīvesvietas un politiskajiem uzskatiem.

Aprakstus var iesūtīt līdz 1. septembrim brīvā formā. Tiem var pievienot arī fotogrāfijas, dokumentus un citus materiālus. Rakstot aprakstus, iespējams neatklāt savu vārdu, taču notikumiem jābūt reāliem.

Konkursa uzvarētāji saņems balvas — atpūtu laukos nedēļas nogalē divām personām kādā no Latvijas novadiem.

Ikdienas dzīves aprakstu mērķis ir dot iespēju izteikties plašam cilvēku lokam un izstrādāt rekomendācijas par valsts attīstību lēmumu pieņēmējiem, ņemot vērā Latvijas cilvēku vērtējumu par savu dzīvi un vīziju par personīgajiem nākotnes mērķiem.

Ar autora atļauju daži apraksti tiks publicēti populāros vai zinātniskos izdevumos. Iesūtītie materiāli glabāsies Latvijas Universitātes Sociāli politisko pētījumu institūtā un pēc autora vēlēšanās tiks izsniegti atpakaļ.