Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mājlopu bojāeja no knišļu kodieniem apturēta

Pagājušajā diennaktī mājlopi no knišļu kodieniem nav gājuši bojā, tas tiek skaidrots ar vēsāka laika iestāšanos un veterinārārstu aktīvo iesaistīšanos, lai palīdzētu dzīvnieku turētājiem novērst dzīvnieku bojāeju.

Turklāt lauksaimnieki arvien vairāk ņem vērā izteiktos brīdinājumus par knišļu nodarījumiem, kā arī ir informētāki, kā jārīkojas, lai savus mājlopus pasargātu no knišļu uzbrukumiem un bojāejas, aģentūrai LETA skaidroja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītājas vietniece Anna Joffe.

Saskaņā ar jaunāko informāciju šorīt no knišļu kodieniem bija gājuši bojā 493 dzīvnieki jeb 1,03% no kopējā dzīvnieku skaita rajonos, kas cietuši no knišļu uzbrukumiem. Starp tiem bija 478 govis, 11 zirgi, trīs aitas un cūka.

Vakar tika ziņots, ka līdz trešdienas beigām gājuši bojā 494 dzīvnieki, no tām 479 govis. Tas, ka bojā gājušo govju skaits samazinājies par vienu mājlopu, tiek skaidrots ar neprecizitātēm skaitļos. Pilnīgi precīza informācija par bojā gājušajiem dzīvniekiem būs pēc tam, kad tiks saņemti visu bojā gājušo mājlopu identifikācijas numuri, skaidroja Joffe.

Iespējams, ka kopējais bojā gājušo mājlopu skaits šorīt būs tāds pats kā dienu iepriekš — 494 dzīvnieki, jo patlaban tiek precizēta informācija par vienas aitas bojāeju Krāslavas rajonā. Ja šī informācija apstiprināsies, aizvadītās diennakts laikā būs gājis bojā viens dzīvnieks, līdz ar to kopumā no knišļu kodieniem būs gājušas bojā četras aitas un visas — Krāslavas rajonā.

Saskaņā ar PVD informāciju visvairāk dzīvnieku gājuši bojā Krāslavas rajonā — kopumā 201 mājlops. Starp tiem ir 191 govs, seši zirgi, trīs aitas un cūka. Seko Preiļu rajons, kur kopumā gājuši bojā 192 dzīvnieki — 189 govis un trīs zirgi. Madonas rajonā gājušas bojā 43 govis un zirgs, Jēkabpils rajonā — viens zirgs, kā arī 41 govs. Salīdzinoši mazāk govju — kopumā 13 — knišļu uzbrukumu dēļ gājušas bojā Daugavpils un Aizkraukles rajonā, kur nobeigusies viena govs.

Kā iepriekš prognozēja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS), bojāgājušo dzīvnieku skaits palielināsies, jo, lai arī kādu lopu ir izdevies izārstēt, nav zināms, vai tas izdzīvos. Viss atkarīgs no dzīvnieka izturības.

LETA jau informēja, ka knišļi šajos rajonos šogad ir izplatījušies saistībā ar vēlo pavasari un Latvijā pāris dienu iepriekš valdošo karsto laiku, turklāt viņu vairošanos veicina mitrums, kas Latgalē vērojams pēc spēcīgajām lietavām un plūdiem. Knišļi aktivizējas pievakarē.