Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ĀM izmeklē sūdzību par Latvijas vēstnieka Norvēģijā nepiedienīgu rīcību

Ārlietu ministrija (ĀM) veic izmeklēšanu par Latvijas vēstnieka Norvēģijā Māra Klišāna, iespējams, amatam nepiedienīgu rīcību, aģentūru LETA informēja ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP).

No Norvēģijas ir saņemta sūdzība, kurā vēstnieks tiek vainots nepiedienīgā uzvedībā un paviršā attieksmē pret savu uzdevumu pildīšanu.

Izmeklēšana tuvojoties nobeigumam, tomēr Pabriks vēl nevēlējās komentēt, vai ir apstiprinājies sūdzībā minētais un vai Klišāns tiks atsaukts no amata. Pēc Pabrika teiktā, ministrijā sūdzības par vēstniekiem nav retums un tās visas atbilstoši noteiktajai kārtībai tiek izmeklētas.

Par to, ka Klišāns tiek vainots nepiedienīgā uzvedībā, šodien pēc slēgtās Saeimas Ārlietu komisijas sēdes žurnālistiem paziņoja komisijas priekšsēdētājs Aleksandrs Kiršteins. Viņš žurnālistiem pēc sēdes izdalīja kāda latviešu sabiedrības Norvēģijā pārstāvja vēstuli, kurā aprakstīta Klišāna uzvedība vēstnieka pirmajā publiskajā pasākumā — valsts svētkos 2004. gada 18. novembrī. Vēstulē vēstnieks raksturots kā klauns, viņš šajā pasākumā esot pārmērīgi lietojis alkoholu un nepiedienīgi uzvedies. Tāpat vēstulē stāstīts par problēmām un paviršo attieksmi, ar kādu latviešu sabiedrībai un arī daudziem sadarbības partneriem no Norvēģijas jāsaskaras, kopš Klišāns ieņem vēstnieka amatu.

Pabriks sacīja, ka ne visi vēstulē minētie fakti atbilst patiesībai, tomēr neatklāja, kas no vēstulē teiktā izmeklēšanas laikā ir pierādīts.

Latvijas vēstniecībā Norvēģijā aģentūrai LETA sacīja, ka Klišāns ir informēts par šo vēstuli, taču nekādus komentārus nesniegs. Vēstniecībā apgalvoja, ka «vēstule ir tīrs apmelojums un faktu safabricējums».

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīva datiem Klišāns bijis Ārlietu ministrijas Informācijas un preses departamenta un Starptautisko organizāciju un humanitāro jautājumu departamenta direktors, Latvijas pilnvarotais lietvedis Eiropas Padomē. Vēstnieka amatu viņš ieņem kopš 2004. gada jūnija.