Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP dusmojas uz koalīcijas partneriem par atbalstu Kiršteinam

Tautas partija (TP) prasīs paskaidrojumus no koalīcijas partneriem par atbalstu no partijas izslēgtā Aleksandra Kiršteina atstāšanai Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja amatā, aģentūru LETA informēja partijas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Lagzdiņš.

TP frakcija šodien pēc Saeimas plenārsēdes apsprieda radušos situācija. Tika nolemts pirmdien, 6. jūnijā, koalīcijas padomē prasīt paskaidrojumus, kāpēc deputāti no partijas «Jaunais laiks» (JL), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Latvijas Pirmās partijas (LPP) ir balsojuši pret lēmumprojektu par Kiršteina atsaukšanu no komisijas.

Lagzdiņš uzsvēra, ka tas noticis divkārt — gan komisijas sēdē, kur JL un ZZS deputāti nav atbalstījuši TP ierosinājumu par komisijas priekšsēdētāja vēlēšanām, gan vēlāk — jau Saeimas balsojumā.

«Mēs vēlamies noskaidrot, vai koalīcijas partneri atbalsta Kiršteina antisemītisko politiku, vai arī ir kādi citi iemesli šim lēmumam,» sacīja premjeru pārstāvošas partijas politiķis.

Lagzdiņš vērsa uzmanību uz to, ka ZZS atklāti ir balsojusi pret TP ierosinājumu izslēgt Kiršteinu no komisijas, savukārt JL un LPP bija brīvais balsojums.

TP frakcijas vadītājs atzina, ka TP nākamnedēļ atkārtoti komisijā rosinās jautājumu par Ārlietu komisijas vadītāja pārvēlēšanu.

«Mēs nekādus paskaidrojumus netaisāmies sniegt TP,» aģentūrai LETA sacīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš izteica cerību, ka Lagzdiņš ir kļūdījies, šādi vēršoties pie saviem koalīcijas partneriem.

Skaidrojot lēmumu balsot pret Kiršteina atsaukšanu no Ārlietu komisijas, Brigmanis uzsvēra, ka vakar koalīcijas frakciju padomē nav pārrunāts šāds notikumu pavērsiens. Brigmanis jau vakar informējis, ka Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Leopolds Ozoliņš (ZZS) komisijā neatbalstīs Kiršteina atsaukšanu.

TP koalīcijas partneriem solījusi, ka Kiršteins labprātīgi atkāpsies no sava amata, tomēr tas neesot noticis. Brigmanim bijis liels pārsteigums, ka Saeimā iesniegts lēmumprojekts par pie partijām nepiederoša deputāta atsaukšanu pret viņa gribu no parlamenta komisijas. «Šādu lēmumu mēs nevarējām atbalstīt,» sacīja politiķis.

JL frakcijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis sacīja, ka JL atbalsta Kiršteina nomaiņu komisijas vadītāja amatā, tomēr ir pret deputāta atsaukšanu no komisijas, ja tā nav viņa paša vēlme. «Tas būtu bīstams precedents,» skaidroja JL pārstāvis.

Viņš arī noraidīja Kiršteina pārmetumu par to, ka JL nav atbalstījis komisijas vadītāja pārvēlēšanu, kā to, pēc Lagzdiņa teiktā, rosināja TP. Viņš norādīja, ka laika trūkuma dēļ šis jautājums nav ticis skatīts. JL frakcijas vadītājs aicināja TP meklēt gudrākus risinājumus šai problēmai, nevis iesniegt negaidītus lēmumprojektus Saeimā.

Arī Latvijas Pirmās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Jaundžeikars sarunā ar aģentūru LETA pauda viedokli, ka Kiršteina atsaukšana no vadītāja posteņa ir komisijas, nevis Saeimas uzdevums. Viņaprāt, TP lēmums iekļaut šo jautājumu Saeimas darba kārtībā ļāva Kiršteinam sev «uzsist cenu».

Jau ziņots, ka šodien TP frakcijai neizdevās atsaukt savu bijušo partijas biedru Kiršteinu no Saeimas Ārlietu komisijas.

Par TP deputātu sagatavoto lēmumprojektu nobalsoja 35 deputāti, pret bija 26 un atturējās 22 deputāti.

Atsaukt Kiršteinu no Ārlietu komisijas TP mēģināja, jo slēgtā sēdē Ārlietu komisija atteicās balsot par Kiršteina atbrīvošanu no komisijas priekšsēdētāja amata.