Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bergmanim neizdodas labot rekordu rupuču stiepšanā

Trīs no četriem Rīgas zoodārza Galapagu bruņrupučiem gada laikā nokritušies svarā, tāpēc spēkavīram Raimondam Bergmanim ceturtdien nav izdevies labot pērnā gada rekordu rupuču stiepšanā — 104,1 kilogramu.

Zoodārza informācijas daļas vadītājs Ingmārs Līdaka aģentūrai BNS pavēstīja, ka svarā pieņēmusies vien mazākā no rupucienēm, kas uzbarojusies par 3,3 kilogramiem un sver 83,7 kg.

Pārējie bruņrupuči gada laikā kļuvuši slaidāki. Pērnā gada rekordists nokrities svarā gandrīz par kilogramu un nu sver 103,2 kilogramus. Vēl divas bruņrupuču mātītes sver 89,4 un 78 kilogramus. «Šādas svara svārstības ir iespējamas, un tas nav nekas neparasts,» atzina Līdaka.

Ceturtdien zoodārzā nosvērts arī Bergmanis un izrādījies, ka viņš gada laikā pieņēmies svarā par četriem kilogramiem. Patlaban spēkavīrs sver 148 kilogramus.

Jau ziņots, ka Bergmanis jau kopš 2001. gada vasaras sākumā dodas uz zoodārzu, lai palīdzētu āra aplokā nokļūt četriem milzu bruņrupučiem. Tā kā šogad, sākoties karstajām maija dienām, bruņrupucienes ganībās izrāpoja pašas, spēkavīram bija vien jāpalīdz dzīvniekus nogādāt uz svariem. Zoodārzs ik gadu seko gan rupuču, gan arī spēkavīra svara izmaiņām.

Četri Galapagu bruņrupuči Rīgas zoodārzā nonāca 1995. gada decembrī kā Čikāgas zoodārza dāvana. Savvaļā šie dzīvnieki mīt Galapagu salās, pārtiekot no dažādas augu barības. Tēviņi sasniedz 225 kilogramu svaru, mātītes — 100–150 kilogramu. Šo dzīvnieku mūža ilgums pārsniedz 150 gadus. Kopumā pasaulē saglabājušies tikai aptuveni 10 000–15 000 Galapagu bruņrupuču.