Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sācies balsojums par mīļākajām «Eirovīzijas» dziesmām

Sācies balsojums par mīļākajām «Eirovīzijas» dziesmām 50 gadu garumā. Balsojumā iekļautas arī divas Latvijas dziesmas: «My Star» (2000. gada dalībniece) grupas «Prāta vētra» izpildījumā un 2002. gada uzvarētāja dziesma «I Wanna» Marijas Naumovas izpildījumā.

«Eirovīzijas» dziesmu konkursa rīkotāji EBU (European Broadcasting Union) plaši gatavojas konkursa 50 gadu jubilejas koncertam, kas notiks 2005. gada 22. oktobrī no plkst. 22.00. Tiešraidi no Kopenhāgenas nodrošinās un producēs jubilejas pasākuma Dānijas sabiedriskā raidorganizācija DR (Danmarks Radio).

Šajā unikālajā jubilejas koncertā būs iespēja tikties ar izpildītājiem un pasākuma vadītājiem, kuri visspilgtāk izcēlās konkursa 50 gadu vēsturē, kā arī redzēt unikālus arhīva materiālus, kas atgādinās

1) spilgtākos mirkļus konkursa vēsturē,
2) pārsteidzošākos pārpratumus,
3) 14 spilgtākās dziesmas konkursa vēsturē,
4) dziesmu, tērpu, frizūru utt. attīstību.

Patlaban notiek sarunas par piedalīšanos šovā ar bijušajiem konkursa dalībniekiem, agrāk un tagad populārajiem dziedātājiem: Klifu Ričardu, Selinu Dionu, «ABBA», brāļiem Olseniem un daudziem citiem.

Pārraides laikā skatītāji varēs noteikt «Visu laiku mīļāko «Eirovīzijas» dziesmu» no 14 dziesmām, kuras būs izvēlējušies skatītāji un «Eirovīzijas» dziesmu konkursa darba grupa.

www.eurovision.tv

Skatītājiem tiek dota arī iespēja ieteikt jebkuru dziesmu, kas piedalījusies konkursa finālā šo 50 gadu laikā. Katrs balsotājs tiek aicināts balsot par divām dziesmām no katras desmitgades: 1956–1965, 1966–1975, 1976–1985, 1986–1995 un 1996–2005. Četras atlikušās dziesmas noteiks «Eirovīzijas» dziesmu konkursa darba grupa.

Šīs vietas ir rezervētas tā saucamajām ««Eirovīzijas» lielvalstīm» — Lielbritānijai, Francijai, Spānijai un Vācijai —, ja interneta balsotāji neizvēlas nevienu no šo valstu dziesmām. Ja interneta balsotāji ir izvēlējušies arī ««Eirovīzijas» lielvalstu» dziesmas, šīs četras atlikušās vietas ir rezervētas Dānijai kā rīkotājorganizācijai un tām raidorganizācijām, kuras piedalās jubilejas šova veidošanā un pārraidē. Atlasītās 14 dziesmas EBU paziņos laika posmā no 15. jūnija līdz 15. jūlijam.